| ShyAngel a întrebat:

Salut,baieti. Ce va place la o fata? Cum va comportati cu o fata daca o placeti? va plac fetele timide?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Am inteles cum se manifesta timiditatea. Dar de ce iti este frica sa fii luata in ras sau refuzata? Vine datorita unor probleme fizice sau datorita educatiei sau datorita a altceva?

Realizezi ca daca nu combati acum aceasta problema, mai tarziu vei avea foarte multe probleme cu asta?

In general, dar te rog sa imi confirmi si in cazul tau, acest lucru tine de nivelulde incredere in tine.
Tu practic trebuie sa lucrezi la nivelul de incredere in tine. Acest lucru se face in general prin practicarea unui sport. Oricare ar fi acela, dar de preferat in echipe/pe echipe sau martial.

11 răspunsuri:
| Din_Florin-Marian_1996 a răspuns:

De obicei ochii, sau corpul, fata in general sa arate bine.Incerc sa ii arat ca tin la ea o intreb de vorba, ii arat ca e speciala... etc.conteza de fata in cazul timiditati... big grin

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nu conteaza cum e fata, numai feminina sa fie.

| neutrino a răspuns:

Fata trebuie sa fie draguta, nu prostuta, feminina si cu bun simt.

| shadow72 a răspuns:

Simcer imi plac multe la o fata si imi plac multe genuri de fete, fiecare ere ceva special.ma atrag in special fetele destepte si putin timide.
am ajutat la ceva?

| HueyFreeman a răspuns:

Si din intrebarea ta, sa inteleg ca toate fetele sunt la fel?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La o fată mă uit la picioarele ei, si la pantofi, stiu că pare ciudat, dar asta e, i mi plac fetele pe tocuri.

| ShyAngel explică (pentru HueyFreeman):

Nu...de exemplu eu nu sunt ca celelalt fete. Nu vorbesc despre haine si machiaj. laughing

| cristimihailov a răspuns:

Acea fata timida... esti tu?

| ShyAngel explică (pentru cristimihailov):

Sunt timida.

| cristimihailov a răspuns (pentru ShyAngel):

Cand esti timida, de regula ceva te retine, ceva ce vine din educatia primita, sau din diverse complexe personale.

In cazul tau ce te retine? Poti sa faci o lista?

| ShyAngel explică (pentru cristimihailov):

Pai imi este frica sa fiu luata in ras sau refuzata, imi este frica sa. vrobesc cu persoanele pe care nu le cunosc...cu colegii de clasa e.mai usor fiindca ei ma cunosc. Cand ajung in fata unei persoane pe care o cunosc nu stiu ce sa spun deoarece ma intimidez.