| LoveSroL a întrebat:

Bun Am o prietena foarte buna si apropiata in timpul fostei mele relati am rupt legatura iar dupa acea relatie am inceput sa vorbim din nou. Nu asta ar fi problema.Ne intelegem super bine radem tot timpul vorbim prin mesaje si toate cele. Anul trecut i-am zis ca o plac mai mult decat o amica iar ea a schimbat subiectul foarte repede. De fiecare data cand iesim afara niciunul nu ne gasim cuvintele eu trebuie sa ma gandesc de 100 de ori pana sa-i zic ceva iar ea la fel... nust si ne comportam cam ciudat adica se vede in ochii ei ca simte cv pentru mine si prin gesturi si printrun zambet foarte calduros happy Nu stiu ce sa fac ne intelegem super bine e putin mai zurlie dar e foarte frumoasa si simpatica cand cineva o criticatot timpul ii luam apaarea. Deci imi place foarte mult de ea... mdar nah nu stiu poate ca e mai bine sa ramanem doar prieteni sa nu stricam prietenia sau nu siu voi ce parere aveti sa fac primul pas sau nu?

Răspuns Câştigător
| Vio_Violeta_1981 a răspuns:

MMM din ceea ce scrii deduc ca fetei ii este frica sa piarda ce are cu tine prefera sa ia ceea ce are acum decat sa piarda totul. Sfatul meu este sa-i spui ce simti dar sa o asiguri ca nimic nu se va schimba intre voi. Riscate daca nu risti nu castigi

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Va bateti mai multi pe ea si tu te intrebi daca este timpul sa faci primul pas? Daca mai astepti mult vei plange de ciuda!

| CristeaMirela2 a răspuns:

Pai ar trebui sa va apropiati mai mult. cele mai frumoase relatii se nasc din prietenii mai vechi.

| ioanaflorentinazbranca a răspuns:

Buna daca tii asa de mult la ea, precum ai scris mai sus si ea ceva pentru tine simte atunci ar trebui sa faci tu primul pas, ai de ales... Ramaneti pretenii pe "viata" sau iti incerci noroc, poate fii jumatatea ta, daca nu incerci nu ai de unde sa stii.mai asteapta putin, vezi cum decurg lucrurile si incarca sa ei o decizie... BAFTAAA...