| Edward121 a întrebat:

Salut/Bună. Am 13 ani, si imi place de o fata de mult timp... Iar in urma cu fix 1 saptamana mi-am luat inima in dinti si m-am imprietenit cu ea, apoi i.am obtiniut nr de telefon happy. Luni, m.am intalnit cu ea si am vorbit. Apoi i-a zis la scoala unei colege de a ei pe care o cunosc si vorbim ca sunt dragut.Atunci avea iubit. M.am mai intalnit cu ea miercuri, si mi s.a parit la fel ca luni, timida.Joi, s.au despartit ea si iubitul ei, iar prietena mea a incercat sa ne combine, dar ea a zis ca nu prea vrea
. Este prea din scurt dupa o saptamana? Deci avem multe in comun.Iar ea cam stie ca imi place de ea. Ce parere aveti? Ce sa fac ca sa stau cu ea, idei?

Răspuns Câştigător
| PoGoOo a răspuns:

Vorbeste inca o saptamana cu ea
si vorbestei in fata, nu prin itermediari
Consoleazo, spune-i ca ala nu o merita
O tratezi ca pe o sora la inceput
Nu o lua direct
Inveti in oras la un suc, pentru a va cunoaște mai bine
Trebuie sa pari sensibil
Mereu cand are o problema încearcă sa o rezolvi tu sau sa o consolezi, ca atunci va vedea ca tii la ea
Încearcă sa fii carismatic
Dupa ce a trecut peste despatire...
O intrebi daca mai este suparata
O faci sa rada
Ii faci un cadou
Nu ii spune ca o iubești, o sa pari disperat
Pune-i intrebari pentru a vedea ce aveti in comun
Si daca vezi ca va înțelegeți...
Ii spui ca simti ceva pentru ea... Si ca ai vrea sa fii ceva mai mult de cat prieten

Sper ca te-am ajutat
Propria experiența...
Crede-ma ca o sa mearga

7 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Las-o putin, daca s-a despartit de celalalt are nevoie de spatiu. Poti continua sa vorbesti cu ea, dar nimic mai mult, pentru un moment.

| ywar a răspuns:

Deci esti prea mic si deci esti cam naiv. Si deci s-a despartit dupa o lunga experienta si deci se va desparti si de tine si deci intoarce-te dracului la invatatura ca daca as fi parintele tau ti-as rupe fundul. Numai la relatii va e gandul si voi sunteti niste mucosi de 13 ani. Si deci ma vei injura si deci ce...
happy

Răspuns utilizator avertizat
| Miladincaa a răspuns:

Tehnic vorbind au dreptate. Ai doar 13 ani, deci esti cam nepregatit pentru o relatie, dar nu esti nici primul si nici ultimul pusti din lume care vrea o prietena.
Din moment ce te-ai hotarat sa incerci o relatie cu ea trebuie sa iei in calcul si recenta ei despartire. De obicei dureaza pana cand te refaci si poti sa incepi o noua relatie.
Eu iti sugerez sa ai rabdare. Daca o sa continui sa fi langa ea ca amic, pana la urma va observa ca meriti o sansa.

| PoGoOo a răspuns:

A mers?

| simosimi23 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te apuci de invatat pentru capacitate

| andreea1115 a răspuns:

Esti cam mic pentru o iubita si ar trebui sa o mai lasi putin daca ai zis ca s-a despartit recent de iubitul ei