| anonim_4396 a întrebat:

Salut, care este capacitatea testiculelor de sperma? Ma refer cat de multa poate fi maxim si daca cineva nu intretine relatii sexuale 1-2 ani de exemplu, o sa se mai produca sau o sa stagneze?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cantitatea MEDIE NORMALA de sperma care este ejaculata de regula la prima ejaculare se situeaza intre 2 si 4 ml. Cantitatea de sperma ejaculata scade constant in cazul urmatoarelor 4-5 ejaculari. Sperma se reface in mod natural si normal in circa 24 de ore si astfel prostata si vezicula seminala sunt ''reumplute'' la maxim. Sanatate!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am fost la un spital internat. Am văzut acolo la unul niste testicule cât pepenii. Sperma nu poate fi acumulată 2 ani.

| doctorandus a răspuns:

Daca esti abstinent total timp de 1-2 ani va avea urmari.

Este boala mentala sa renunti atat la sex cat si la masturbare.

| Willis a răspuns:

Dacă nu este eliberată de persoană în mod voit, se va elibera prin urină. Așa că nu se va strânge cantitate nelimitată.