| Talion a întrebat:

Salut! Care este numarul maxim de zile intre cicluri neregulate? Am intretinut relatii intime cu iubita mea (desi nu am ajuns pana la final) si totusi are 9 zile intarziere. Sau 50 intre cicluri nu sunt sigur exact.Am mai patit asta de 2 ori acum 6-7 luni tot asa 54 sau 56 de zile intre cicluri deci pana unde ar trebui sa fie limita? Sau macar ce se intampla, o explicatie ceva s-o linistesc?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un ciclu de tip NEREGULAT vine cand vrea el, la cateva saptamani, luni sau chiar odata pe an.Fiecare femeie este diferita iar cele acre au cilul neregulat nu vor sti niciodata cand le poate veni urmatorul ciclu, fiindca este imposibil.

Nu exista "limita" si nici nu se poate vorbi vreodata de "Intarzieri" la femeia cu ciclul menstrual neregualt, fiindca NU exista nimic pe lumea asta care poate sa afle cand vine urmatorul ciclu al ei.

Vad ca esti incapabil sa intelegi acest tip de ciclu menstrual, tocmai pentru ca esti baiat si nu ai habar ce se intampla in corpul unei femei, deci ia o pauza de la inteles ceea ce nu vei fii capabils a intelegi.

| Talion explică (pentru Violleta2022):

Ti as recomanda sa termini cu prejudiciile astea "ca s baiat si nu inteleg ce se intampla in corpul unei femei", termina cu prostiile astea stiu ca esti feminista si ca te crezi superioara cu anatomia ta de clasa a 8 a dar toti avem la indemana informatii de genul, in primul rand esti campionul zilei pe TPU maxim de penibil, am pus o intrebare si te ai simtit atacata degeaba mai bine ignorai intrebarea, ti as recomanda un psiholog barem sa incerti sa ti reglezi comportamentul copilaresc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Talion):

In popor ai fii numit "chizdelea" ca-ti bagi nasul unde nu-ti fierbe oala.
Lasa fata aia sa se interseze de propira-ti pasarica si tu vezi de organul tau, ca ai lacune serioase.

A trebuit sa ma cobor la nivelul tau de copil, ca sa-ti explic, de aici si informatia simpla si clara, ca sa o poti intelege.

Nu ai tu treaba ce sunt eu aici pe forum, dar ai putea avea respect si bun simt penbtru adultii care incercam sa te educam, ca-i vai de vietisoara ta, cum asemenea vocabular cu comportament.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti dau un sfat bun pentru tine: invata sa folosesti intotdeauna PREZERVATIVUL la sex, ca sa nu pui fata in pericol!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu la mine întârzie daca am.fost răcită si am.luat paracetamol sau tablete de răceală sau mi se prelungește menstruatia.
Eu Nu mi-am.inceput...
Deci s-ar putea si la ea sa fie asa

| Robert2526 a răspuns:

Ar trebui sa mearga la endocrinolog pentru niste analize hormonale. Posibil sa aiba ceva probleme, poate la tiroida.
Daca zici ca a mai patit, nu inteleg de ce nu a mers deja la doctor.

cati ani are?

| Robert2526 a răspuns:

Ca sa raspund si la intrebare, nu exista un numar maxim. Am vazut si cazuri de a lipsit menstruatia 6 luni.

Trebuie sa mearga la medic.

Daca o sarcina va sperie, poate face un test, dar nu cred sa fie cazul