| Jsdgjy a întrebat:

Care este secretul unei relatii de lunga durata? Eu sunt cam geloasa. si nu as mai vrea sa fiu asa cum sa fac si sa fie totul bine sa nu ma mai cert in fiecare zi cu prietenul meu din prostii? Funda

Răspuns Câştigător
| Lavy_5946 a răspuns:

Buna! vreau sa iti spun ca si eu am o relatie de mai bine de 2 ani jumate si la inceput eram extrem de geloasa, fie ca iesea cu verisoara lui, fie ca iesea cu prietenii, indiferent unde mergea fara mine, ii faceam un scandal, si el saracu ma suportat cat ma suportat dupa care mi-a spus ca nu este ok din partea mea, am avut o lunga perioada in care nu a avut incredere in mine, si nu ma mai iubea la fel din cauza crizelor mele de gelozie, insa am constientizat faptul ca ma iubeste cu adevarat si ca nu am de ce sa fiu geloasa. am renuntat complet la gelozie, si acum si daca vrea sa ma oftice nu reuseste, pentru ca stiu ce este in sufletul lui, stiu ce simte pentru mine si sunt sigura ca ma iubeste cu adevarat si nu am de ce sa imi fac griji, sau sa am indoieli in privinta lui. dar a fost o chestiune de timp sa imi dau seama ca nu am de ce sa fiu geloasa. important este sa fiti sinceri unul cu celalalt, sa va iubiti si sa aveti incredere unul in celalalt si rabdare unul cu celalalt! nu stiu daca este neaparat un secret, iubiti-va si oferitiva libertatea necesara! gandeste-te mereu ca daca te inseala nu te merita, nu te consuma pentru cine nu trebuie. tu ai grija de tine, sa fii mereu frumoasa oriunde vei merge si atunci el se va teme sa nu te piarda!

succes!

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
„Secretul" unei relații de lungă durată constă în comunicarea cu partenerul, sinceritate și încredere reciprocă.
Baftă!

| Ririru a răspuns:

Pai, eu am o relatie de 1 an si 8 luni cu un baiat, si eu sunt geloasa, si ne cam certam din porcari.

Dar o sa-ti dau niste sfaturi.

1. Lasa`l sa iasa si singur.
2. Cand glumeste de vreo fata, glumeste si tu cu el, nu-l lua la rost. Decat daca ai vazut ca se uita la alta de fata cu tine, sau insista in a vorbi cu alta fata.

In rest comunicare si sinceritate.

Răspuns utilizator avertizat