| sanctuarySPA a întrebat:

Care este secretul unui relatii fericite? De durata.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Servici stabil si bani fara alea nu ai nimic

| whatevernvm a răspuns:

Compatibilitate, comunicare, compromis, adaptare, respect și mai ales iubire

| Freya1 a răspuns:

Sinceritatea,fidelitatea,comunicarea,compatibilitatea,compromisul,răbdarea...

| ywar a răspuns:

...respectul, increderea, prietenia pot fi niste ingrediente care pot spori o casa. Asa ar trebui sa fie, insa ma indoiesc ca mai reprezinta repere in zilele noastre.

| RobertMoon a răspuns:

Increderea si iubirea reciproca.

| Endoryus a răspuns:

Ce raspunsuri mai sus, te doare capul. La ce am observat eu la relatiile mai bine de 15 ani? Sacrificii. Acum pe ce se bazeaza, e partea a 2a. Ca o fi iubire, respect. Habar nu am. Dar cert e ca toate dureaza pentru ca ambele jumatati fac sacrificii.

| sadrian46 a răspuns (pentru Endoryus):

Da, acesta este al 6-lea semn de iubire, descoperit de mine, sacrificiul pentru persoana iubită.

| HadesSs a răspuns:

Incredere, respect si mult sex happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretul este sa nu te compromiti cu totul. Pentru ca dacă ai pierdut persoana draga, ai pierdut totul.

Citește de doua ori dacă nu ai înțeles. happy

| Dandinelle a răspuns:

Comunicare si respect

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Comunicare
Iubire
Sex

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu cred ca exista vreun secret. Ideea e sa fii fericit cu ceea ce ai, nu cu ce ai putea avea in ipoteza ca el/ea s-ar schimba.

| MPersephone a răspuns:

Comunicare
Reciprocitate maximala
Transparenta totala.

| rivotril a răspuns:

Eu zic ca increderea, lipsa de gelozie, siceritatea, comunicarea, iubirea, respectul, sprijinjtul.
astea sunt niste cuvinte, in viata reala nu este chiar asa.
relatia perfectă nu exista, toti gresim si o sa o dezechilibram. important este in cele din urma sa fim toleranti si sa se ne cerem scuze daca este cazul. o relatie fericita este acolo unde 2 persoane ofera si primesc acelasi lucru. mai ales: iubire.
funda?

| SasoriOfTheRedSand a răspuns:

Cel mai important lucru este evident iubirea. Iubirea pura, absoluta, astronomica, iubirea dintre doua suflete pereche. Daca exista asta, restul merge de la sine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru SasoriOfTheRedSand):

Caste, tu esti?
Plictisit prin vacanta si incepi sa-l copiezi pe Plato?

| SasoriOfTheRedSand a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Mi l-au pus la regim inchis pe Plato. sad
M-am exilat pana revine. Sunt un fel de Napoleon, stiu.

| manuela_9051 a răspuns:

Si bune si rele, adica sa nu fii un borcan plin cu miere tot timpul ca se plictisește de tine si pa. sper ca ai inteles ce vreau sa zic.