| Atila1 a întrebat:

Care este secretul relatiilor de lunga durata? sad

Multumesc Anticipat!

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Fidelitatea, compromisul si intelegerea!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Secretul constă în a fii tu însuţi şi a trăi exact aşa cum simţi/Să te laşi purtat de val/Să te laşi pradă sentimentelor.../Şi apoi totul vine de la sine

| cryssa a răspuns:

As vrea sa stiu si eu astalaughing

| darrio2007 a răspuns:

Dragostea si respectul reciproc.

| elenaA_9063 a răspuns:

Pentru ca o relatie sa poata dura mult timp, trebuie sa existe sinceritate, intelegere si armonie intre cei doi. Partenerul trebuie sa-ti fie in primul rand cel mai bun prieten ca relatia sa dureze in timp. De asemenea, spontaneitatea e foarte importanta, trebuie sa-ti placa sa vorbesti cu cealalta persoana si prezenta ei sa nu te plictiseasca. Iti dai seama cand esti langa persoana potrivita atunci cand iti ofera siguranta sa fii tu insati. Desigur, nici aspectele legate de viata intima nu trebuie neglijate... Ideal ar fi sa fie compatibilitate si in pat. big grin

| Bii26 a răspuns:

Bună
Nu prea există secret. În primul rând trebuie să vă respectaţi reciproc. Să nu existe sentimente de gelozie, şi să vă iubiţi, să nu vă înşelaţi, să fi sincer(ă) cu partenerul(a).
Cam atât.
Pa, pa şi La Mulţi Ani!

| CristineDelaruss a răspuns:

Sa glumiti, daca gresiti in ceva radeti, sarutativa muuuuuuuult, mergeti impreuna la filme, nu stiu.
Bafta!>big grin

| ciufiXXXXXX a răspuns:

Iubirea Adevarata:X

| elenush_6230 a răspuns:

Fara orgoliu si multa incredere :X