| anonim_4396 a întrebat:

Salut ce as putea face ca sa-mi cresc penisul

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea corpului nostru cat si a tuturor organelor aferente de obicei este mostenit genetic, conform informatiei genetice inscrise in cromozomii din ADN-ul fiecarei fiinte vii. Dimensiunea medie a penisului barbatilor romani maturi activi sexual este de 12, 73 cm ceea ce inseamna ca exista penisuri care au o lungime mai scurte sau mai lunga de aceasta dimensiune. Presupun ca esti la varsta adolescentei in plin proces de crestere, deci exista posibilitatea ca in urmatorii probabil 4-5 ani de dezvoltare sa-ti mai creasca si penisul tau cu ceva, posibil chiar si cu 1-3 cm, dar s-ar putea sa nu mai creasca deloc insa acest scenariu este destul de putin credibil. Insa trebuie sa-ti amintesc sau sa-ti spun acum ca si adancimea tot medie, a unui vagin de fata/femeie adulta, considerat normal dezvoltat este cuprins intre 9 si 11 cm, in consecinta cu penisul tau actual probabil ca ai posibilitatea sa satisfaci sexual fara probleme marea majoritate a fetelor/femeilor. In plus orice barbat chiar si super dotat isi va folosi pe parcursul unui act sexual va recurge la perversiuni si fantezii sexuale care sunt "condimentele" nelipsite ale unui sex si va folosi atat degetele cat si buzele si mai ales limba pentru satisfacerea partenerei sale. Trebuie doar sa Incerci. Iti doresc succes!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Marimea e determinata genetic! Cel mai bun lucru pe care il poti face e s ate cultivi, sa inveti sa fi super manierat, cult, sa iti dezvolti simtul umorului si sa ai o igiena generala si manuala impecabila! Si dentara! Asa, vei spori sansele sa fi apreciat, astfel incat sa ajungi in pat, iar acolo, rabdarea, tandretea si fineturile, daca le vei avea si dovedi, te vor putea face campion, nu vreo "marime" obtinuta cine stie cum!

| mihai69 a răspuns:

Operație.

| Emilian65 a răspuns:

Tu, nu ai cum sa-l cresti. Creste el singur.

| Eduard196 a răspuns:

Este bun asa mic cum e nu trebuie sa il cresti

| andreeaPisy a răspuns:

17 cm

| MrIspita a răspuns:

Salut. Scuza-mi indiscretia, dar de ce ai vrea sa il cresti? Ce dimensiune are?