| Ionică a întrebat:

Ce conteaza intr-o relatie de cuplu: personalitate sau aspectul fizic? Ce ati alege dintre un om urat si destept sau unul frumos si prost? Multumesc!

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ala frumos trebuie neaparat sa fie prost?! De ce?
Nu aleg niciunul...si conteaza ambele!
Caci baietii, de ex, sunt atrasio mai intai fizic si apoi de intelect si restul!

| Alisa a răspuns:

Pai eu aleg personalitatea, caracterul, exact ceea ce am ales cand am inceput relatia cu actualul iubit si toata lumea e impotriva noastra, doar ca zic ei ca e urat si nu e de mine.

EU nu m-am uitat la fizicul lui, la cati bani are, ca ce lucreaza, ci doar mi-a placut caracterul lui puternic, felul in care vede lucrurile, si prin cate greutati a trecut pana acum si tot merge inainte cu capul sus, luptand.

Consider ca fiecare e frumos in felul lui., fiecare are acel ceva al lui.
CU un om prost nu ai ce sa faci in viata, cu frumusetea mai rezolvi, treci, dar cu prostia nu prea ai ce sa rezolvi.

| Anemona a răspuns:

parerea mea e ca e pe atat de important aspectul fizic cat si inteligenta e impoortanta.siiincer eu l-as alege pe cel prost si frumos ca sa nu imi fie rusine sa ies in lume. dar iti dai seama ca nu as fi fericita.trebuie sa existe un echilibru.nici urat nici superb(ma rog,. daca il gasesti superb cu atat mai bine). nici prost nici Enstein

| lostcontrol12 a răspuns:

As alege un om destept.si vreau sa te contrzic putin, nu exista oameni urati. Fiecare individ are partile sale frumoase si are latura sa emotionala.Eu una nu am intalnit niciodata un om "urat". Si da.aleg personalitatea unui om si abia apoi ma uit la aspectul fizic.

| MidnightLady a răspuns:

O persoana care nu are trasaturi fizice foarte frumoase, se poate face placuta datorita caracterului, deci nu va fi considerata urata. Asa ca l-as alege pe cel mai putin frumos.
@PixY: Vezi sa-i pui si un plasture pe gura frumosului, ca sa nu te faca de rusine nici din alte privinte.

| pau2009 a răspuns:

Pai, e mai usor sa faci un om urat sa fie frumusel, decat sa-l faci pe prost "destept"

| unicka a răspuns:

In psihologie se spune ca nu exista om urat sau om frumos, om destept sau om prost, exista OM si atata tot!

| Medis a răspuns:

Eu le prefer pe ambele... dar de obicei doar personalitatea smug

| deeeeeebora a răspuns:

Aleg personalitatea fara dar si poate.Bine, dar nici unul foarte urat n-as alege precum n-as alege nici unul care se crede Enrique Iglesias

| rüya a răspuns:

Eu as alege un om destept pentru ca daca il iubesti nu observi cat e de uratwinking

| karminna a răspuns:

Intr-o relatie de cuplu conteaza sa il gasesti pe cel sau pe cea care ti se potriveste.nu poti sa zici ca il aleg pe asta ca e frumusetea intruchipata sau pe asta ca e super inteligent.trebuie sa aiba din toate si in primul rand sa-ti placa tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce vrei sa mananci? un rahat singur/a sau o bucata de tort cu prietenii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta personalitatea! ~Frumusetea este trecatoare~!

| eu1991 a răspuns:

Eu cred ca intr o relatie conteaza destul de mult si aspectul fizic dar atat de mult conteeaza si personalitatea celui/cea pe care il/o consideri jumatatea ta...nu cred ca poti sta cu o persoana cu o fire ft temperamentala cu care sa nu poti purta un dialog