| Ionică a întrebat:

Ce conteaza intr-o relatie de cuplu: personalitate sau banii? Ce ati alege dintre un om prost si bogat sau unul destept si sarac? Multumesc!

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu...deci important e sa iubesti o persoana, indiferent de cum e...pai as alege cel sarac dar destept ca daca e destept e in stare sa munceasca, sa fie harnic si sa stie cum sa faca banii, dar important e sa ma pot intelege cu el, dar unu bogat dar mai redus mintalhee hee, nu cred ca ar fi cea mai buna alegere, daca vrei doar sa il fraieresti de bani atunci dalaughing, dar daca vrei o relatie frumoasa si serioasa atunci nu, dar depinde de gandirea fiecaruia.

lolita
| lolita a răspuns:

Niciunul, as cauta ceva pe la mijloc.

| Elena1234456 a răspuns:

Sincer.Cred ca ala prost si bogat laughing daca este dragut big grin.Cu persoanele inteligente cam ies scantei. dar de multe ori ii prefer pe acestia decat unul orgolios si bogat.

| Corina a răspuns:

Intr-o relatie de cuplu conteaza un pic din amandoua. Iar dintre un om prost, dar bogat si unul destept, dar sarac, cred ca l-as alege pe cel de-al treilea: destept si bogat! Ha, ha, ha! Revenind la intrebare, in zilele noastre de criza, toata lumea ar fi tentata sa-l aleaga pe primul, gandind ca daca ai bani poti face orice, chiar si sa-l destepti pe prost. Chiar daca "banii n-aduc fericirea", totusi o intretin. Chiar daca eu n-am aplicat in casnicia mea aceasta regula, ci pe a doua (cea cu destept, dar sarac), cred ca a doua oara as face-o.

| anna01 a răspuns:

Conteaza ceea ce vrei tu sa aiba partenerul, altfel nu te-ai duce dupa el.Cat despre bani, conteaza in egala masura cu personalitatea.Alegerea unui tip de partener variaza dupa perioada, daca ai nevoie stringenta de bani, te vei duce dupa unul cu bani chiar daca nu corepunde cu aspiratiile tale intelectuale, c'est la vie... reelle!

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pentru mine intr-o relatie conteaza personalitatea nu baniiwinking, deci as alege mai bine unu sarac si destept

| beka a răspuns:

Nu stiu sigur daca exista prosti bogatistraight face... daca ii bogat inseamna ca stie sa faca bani sau sa se descurce. Iar daca te referi la baietii tineri si bogati datorita tatalui, inseamna ca tataicul ii destul de inteligent ks fac multi bani, si copilul ar putea sa mosteneasca putina inteligentahee hee

| Dan_Tm a răspuns:

Depinde cum definesti prost/destepthappy. Daca te referi la diplome luate cu 10 si la doctorate este altceva, altfel nu poate exista prost si bogat sau destept si sarac si este o prostie in sine sa califici astfel oamenii.

| andrutza18 a răspuns:

Sigur as alege pe cel sarac si destept, deoarece cu inteligenta poti face bani dar daca esti prost pierzi si ce ai.Intr-o relatie e importanta iubirea nu banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate tipele indiferent de anii si personalitate doresc partenerii stabili financiari, sentimentali.Toate va dati cu parerea ca cei saraci sunt mai inteligentii, sa fim realisti multe fete vor sa iasa cu baieti cu banii, mai ales pe criza aceasta.Totul tine de caracter, indiferent de categorie, acum daca nu ai masina iti trimite mesaj, si bye. Fetele in ziua de astazi numai au demnitate nici nu sunt responsabile si spun ca mai vor si baietii responsabili, intr-un cuvant superficiale si false.