| anonim_4396 a întrebat:

ce sa fac sa nu mai fiu rusinos si timid in preajma fetelor? eu sunt mai retras decat ceilalti (nu ies in oras noaptea,cluburi,chefuri etc) spuneti-mi ce trebuie sa fac sa nu imi fiu timid

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Timizii sunt,de fapt,foarte draguti,nu stiu de ce tii tu sa te schimbi.
Esti la varsta la care spiritul de turma functioneaza cu succes,deci,incearca sa fii nelipsit dintre colegii tai,nu e neaparat sa mergi in cluburi sau baruri,dar la un party poti merge,sunt atatea zile de nastere,vin majoratele,nu te tine de-o parte.
Du-te si chiar daca stai deoparte,vezi si tu ce fac ceilalti,pana o sa te hotarasti sa nu mai traiesti viata lor si sa te hranesti cu trairile lor ci cu ale tale!
Asta-i tot.
Ia-o incet,nu e greu.
Si, nu uita, sa cauti sa-ti traiesti propria viata!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Esti inca cam mic pentru cluburi, iesit noaptea etc etc.Crede-ma ca mai bine ramai asa,deocamdata.
Dar nu e rau sa iti faci mai multe amice, nu gagici, cu care sa poti vorbi despre hobby-urile tale sau ce iti vine prin cap.

| goejoy a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Ma dar tu tare batran mai esti laughing hodorogule, zii mai bine la baiat sa caute o vecina si sa ii arate cum curge sange fara taietura laughing

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru goejoy):

La 15 ani eram mereu in parc cu bicicleta, numai de cluburi si fete nu aveam chef, de pe la 17 ani mi sa "sculat"interesul pentru fetebig grin

| VadTot a răspuns:

Sincer sa fiu nu te as sfatui ca ar fi foarte bine sa iesi noaptea prin cluburi si chefuri bla bla.dar din cind in cind cred ca ar fi cazul...sa te mai distrezi si tu ca na.o viata ai.ok? In primul rind cred ca ar trebui sa te analizezi un pic mai spre interior si sa incerci sa lasi deoparte aceasta haina"a timiditati si rusinii deoparte si sa nu mai fi asa De ce iti este atit de greu? Te simti complexat? Ce varsta ai? in primul rind incearca sa ti faci o prietena ce zici poti? Ea te va schimba foarte mult! Bine nu spun ea la propriu ci pur si simplu tu singur te vei schimba ok? Si nu mai fi atit de retraas? Ce alte motive ai avea?

| AshuraElric a răspuns:

Dar de ce sa te schimbi? X_x
Ce-i drept nu este chiar atat de usor sa fi timid,mai ales atunci cand esti incercuit de extroverti,dar totusi, chiar vrei sa te schimbi atat de mult? Poti iesi in evidenta si prin alte metode, nu e ca si cum iesirile dese in oras te fac mai increzator in propriile forte.Dar in ceea ce priveste fetele consider ca unei persoane timide (care nu-si poare controla propriile emotii)i se potriveste rolul persoanei misterioase(pam pam...intre realitate si ideal)adica nu vorbesti mult dar atunci cand o faci folosesti cuvinte putine dar sigure,si esti atent mai mult la expresia faciala (trebuie sa fie un plina de incredere,in cazul timizilor este ca o masca).Vei avea mai multa experienta cu cat exersezi mai mult(unii repeta in fata oglinzi, altii cu persoanele din cercul de prieteni). Totusi revin la ideea mea "primordiala" laughing daca vrei sa cunosti cu adevarat o persoana treci peste toate obstacolele care intervin, inclusiv timiditatea.

| RobertClaudiu a răspuns:

Poi bah cheama niste prieteni la tine ia acolo o bere ia niste tigari frate si dati asa si dupa iesiti voi asa ca prieteni si mergeti la cateo bere la o tigare si vei vedea ca vei prinde curaj in preajma lor si stai linisti Cand vb cu ele nu trebuie neaparat sa vb ca si cum ai vrea sa fie iubita ta Trimitemi un mesaj si sami spui daca sfatul meu te ajutat
Astept cu nerabdarelaughing

Răspuns utilizator avertizat
| BeAmazing a răspuns:

Iesi mai mult cu prieteniilove struckprin oraswinking! Fii mai dragastos cu fetele! Mult Succes!