| pisikutza123 a întrebat:

Salut, ce siteuri bune cunoasteti pentru a studia limba spaniola pentru incepatori? sunt in spania de o luna de zile si imi este greu ca nu stiu sa vorbesc, vreau sa incep sa invat de pe net, mersi dau funda dau pentru un raspuns bun

5 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Nu e greu, plus ca e asemanatoare cu romana. Din telenovele e cel mai simplu daca ai si subtitrare. tongue

| mona a răspuns:

De pe net poti invata cuvinte dar gramatical ai nevoie de un curs

| DeeaMarry a răspuns:

Am retinut in urma cu cateva zile site-ul acesta http://spanish.about.com/cs/forbeginners/a/beg_alphabet.htm.Mie imi este de folos deoarece cunosc limba engleza, nu stiu insa cat de folositor o sa iti poata fi si tie.
O alta varianta ar fi site-ul www.sharedtalk.com. Aici poti discuta cu alti oameni in limba spaniola, insa ma tem ca va trebui sa mai stii o limba straina pentru a te putea descurca. Daca nu, poti sa cauti parteneri de discutie romani cunoscatori de limba spaniola.
Eu, personal, sunt innebunita dupa aceasta limba. Urmaresc telenovele de cand am inceput sa citesc, deci pot spune ca ma pricep destul de bine. Atunci cand ai o intrebare, o nelamurire poti sa apelezi la mine cu incredere. Imi trimiti un mesaj privat, iar eu o sa incerc sa te ajut.
Mult succes!

| pisikutza123 explică:

Eu am zis un siteu vreau ca sa invat imbinari de cuvinte,numere, pronume, si altele

| pisikutza123 explică:

Nu am programe cu filme subtitrate