| IULYAN_6598 a întrebat:

cine ma poate ajuta si mie mine va rog frumos. am o prietena. dar ea cica nu vrea sa fie sarutata. am stat cu ea de vorba. am 13 ani si ea la fel. dar nu vrea sa fie sarutata. nu stiu de ce. nu e pregatita. spunea o prietena de a ei si treubie sa o inteleg. cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Daca nu vrea, nu o forta. Nu e pregatita. De fapt nu stie. si ii este rusine. Si eu am trecut prin asta blushing Mai las-o putin, o sa vrea singura. Si cand zic "putin" nu ma refer la 1 ziwinking
Intelege-o. ea crede ca o sa se faca de ras, nu stie ca sarutul e ceva... spontan, nu exista reguli. O sa invete...
Succes.

M:*

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este mult prea mica pentru a fi pregatita de sarut. De asta si refuza corpul si mintea ei, fiindca varsta este complet anormala pentru un sarut. Peste 2-3 ani, va gandi altfel.

| doina_2123 a răspuns:

Nu e neaparat pentru o fata, ca la 13 ani sa fie sarutata, cind o sa apara cineva de care o sa-i placa atunci, ...va dori.

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Daca nu sti sa saruti este normal sa te simti prost in fata partenerului...intelege-o si pe ea

| IULYAN_6598 explică:

Ea vrea sa fie cumine... mi-a si spus ca sunt singurul baiat care l-a placut in viata ei. si au spus mai multe prietene de ale ei. ca nu au mai vazut-o asa de indragostita in viata ei happy. deci si eu as crede ca este rusinoasa. dar de fapt este. inainte abia vorbea acum parca s-a schimbat