| edialexandru97 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac.Deci...

Am o amica care e din Bucuresti si vine destul de des in satul in care stau eu, la bunici. Ma inteleg foarte bine cu ea vorbim pe mess in fiecare seara. Mie imi place de o prietena de-a ei. Ea mi-a zis ca o sa vina aici si o sa vorbeasca cu acea fata. Ieri a venit aici. Si i-a spus acelei fete ca imi place de ea si ea i-a spus ca si ei place de mine. Dar ieri m-ma intalnit cu cele 2 fete. Eu eram cu mai multi prieteni si nu am stat de vorba cu el pentru ca eram la un bar si ne uitam la meci. Ele tot dadeau tarcoale pe acolo. Dupa aceea am mers sa ne jucam la un teren de fotbal sintetic, iar fata de care imi placea mie a plecat acasa( cred) iar cea de la Bucuresti se tot plimba pe acolo unde ne jucam noi si imi facea cu mana.Toate bune si frumoase pana astezi de dimieata.

AM intrat pe mess si era si amica mea de la Bucuresti. Am stat de vorba cu ea, mi-a zis ca i-a spus acelei fete ca imi place de ea, si ea mi-a tot spus ce ii spunea fata aia despre mine... Dar tot spunea ca dupa ce m-a vazut(nu ne mai vazusem de mult) ii pare rau ca i-a spus acelei fete, si tot insista pe tema asta. Cand am intrebat`o de ce ba imi spunea ca sunt cel mai bun prieten al ei si nu vroia ca acelei fete sa ii place de mine, ba ``EEE de aia```

Voi ce ziceti. Scuze, stiu ca nu prea o sa intelegeti mare branza, da` asta e... Funda pentru cel care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Parerea mea este ca fata de la Bucuresti s-a indragostit de tine, dar nu avea curajul sa o spuna si a devenit geloasa cand a auzit ca prietena ei este indragostita de tine!

| enola11pink a răspuns:

Păi dacă am înțeles corect atunci fata care vine la bunici s-a îndrăgostit de tine,dar îi iera rușine să o spună,a vrut în fața ta să fie cea mai bună prietenă dar pe urmă probabil a înțeles că singură a cedat și te-a dat acelei prietene dea ei,și poate că s-au și certat cine știe,dar cel mai mult posibil iată concluzia finală:amica ta s-a îndrăgostit de tine,iar prietena fete-i de la bucurești nu-i place de tine,crezi că nu are pe nimeni în bucurești?, ea doar nu te iubește dacă te răspundea și ea cu același sentiment atunci garantat acum erai cu ea, părerea mea e să vezi ce simte c adevărat pentru tine prietena de la bunici, și încearcă să apreciezi felul de cum se comportă ea cu tine altfel, pote vezi și o parte mai bună a situației.winkingwinkingstraight face