| Mirabela132 a întrebat:

Salut comunitate. Am facut sex cu prietenul meu de 2 ori intr-un interval la cam +- 2h. Deci a doua oara in timp ce ne sarutam a introdus penisul putin de tot in vaginul meu dupa care a pus prezervativ si am continuat treaba mai departe. In timp ce isi punea prezervativul el a zis ca a observat ceva lichid pe penisul sau. A zis ca ar putea fi lichid pre-ejaculator sau poate ar fi fost de la mine din cauza excitarii ca eram uda toata jos. Deci era un lichid incolor. Vreau sa intreb chiar de e lichid pre-ejaculator, este sansa de sarcina? Ar fi ajuns acel lichid undeva mai departe chiar de s-a scurs? Mentionez ca nu sunt in perioada de ovulatie si dupa primul act el s-a urinat si spalat. Cei care vor sa faca misto va rog sa ocoliti aceasta postare. Multumesc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, la a doua partida sexuala, lichidul care s-a prelins din pensiul lui continea sperma, fiind ramasa de la prima ejaculare, deci bagatul ala putin, fara prezervativ iti poate aduce o sarcina, fiindca s-a scurs in vaginul tau involuntar.

Asta este greseala care o fac toti incepatorii care va jucati fara prezervativ, fiindca dupa o partida sexuala si ejaculare ramane intotdeauna sperma pe teava, care se scurge involuntar in vagin la urmatoarea penetrare, doar 1-2 picaturi, suficiente sa fecundeze ovulul, daca esti in perioada fertila.

| dullcat a răspuns:

Nu imi imaginez daca esti aceeasi persoana care a mai intrebat sau a devenit trend pe retelele sociale ca baiatul sa isi bage capul numai asa putin. Vrea sa anunte ca intra si isi cere scuze de deranj sau ce? Ori folositi prezervativ toate partida/partidele, ori nu folositi deloc si va asumati ca se poate ajunge la sarcina.Joaca asta de-a bagatul si scosul cu/fara prezervativ, ce-ar trebui sa insemne?

, chiar de e lichid pre-ejaculator, este sansa de sarcina?' Da, exista sansa.De citit:

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

| Emilian65 a răspuns:

Dacă a urinat și spălat dupa primul act sexual nu sunt șanse sa apară vreo sarcina.

| Hyperion7 a răspuns:

Și de ce l-o introdus doar puțin? Ori îl introduci cum trebuie, ori lasa-te de sex happy
Plus de asta, ce are daca deveniți părinți?laughing

| Marius22222222222 a răspuns:

Ca in alte 1000009 de cazuri răspunsul e nu

| Corina3434 a răspuns:

Cum sa accepti asa ceva? Daca are vreo boala venerica?

Răspuns utilizator avertizat