| Cfd_David_1990 a întrebat:

Cred ca o fata ma place. De obicei radem impreuna se uita la mine cu alti ochi fata de ceilalti. Se apropie de mine si vrea sa ma atinga. Chestia e urmatoare eu o plac mult pe fata aceea dar nu am iesit niciodata in oras si nu as vrea sa ii spun pe Facebook ca o plac. Si imi e teama de un refuz. Vreau sa ma ajutati ce ziceti ma place? Unde sa ii spun ca o plac?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O abordezi in mod direct, ii prnzi palmele ei in palmele tale, te uiti in ochii ei, tragi aer in piept si ii expui fara ocolisuri toate sentimentele resimtite de tine fata de persoana sa. Aproape sigur va fi incantata de un astfel de mod de abordare directa. Nu trebuie nimic altceva, poate doar putin curaj, si incredere in tine. Incearca deoarece doar asa poti castiga. Succes!

| neutrino a răspuns:

Te place, dar daca nu o vei pupa in curand, atunci te va taia de pe lista.

| seth2016 a răspuns:

Pai mai bine risti si o inviti. Altfel ti-o ia altul inainte si poti regreta toata viata (maybe).

Dar grabeste-te incet. Nu te repezi ca sa pari disperat.

Daca ti-e teama prea tare iesiti prima data cu gasca. E mai usor de acceptat pentru ea. Dupa asta o poti conduce acasa. Si dupa asta vedeti voi ce se mai intampla, poate va mai vedeti in gasca sau singuri.