| Eugeniusu a întrebat:

Eu sunt genul de baiat mai timid si mi-am facut o iubita care iubeste viata. Adica e diferita de mine, toata ziua in cluburi, toata ziua prin oras, are o gramada de prieteni de varste mai mari. Eu nu am multi prieteni, nu beau, nu fumez, sunt mai linistit de felul meu. Ea fumeaza, bea (nu mult, dar o face), ii suna telefonul mereu, este geloasa (chiar daca nu ii dau motive). M-am convins ca fata asta tine la mine, ma place mult... si eu simt ceva pentru ea. Dar ceva ma face sa vreau sa renunt la ea, poate anturajul ei, poate eu sunt de vina... nu stiu. Suntem impreuna de 4 zile, si am iesit doar o data cu ea, am condus-o acasa, ne-am sarutat, atat. Vorbim des la telefon, ne intelegem super, dar am o retinere. Ce sa va spun, e mai mica decat mine cu 1 an, este mai frumoasa decat mine, mai populara. Vrea sa ne intalnim, ma tot cheama cu ea, dar mi-e cam teama (nu stiu de ce). Are multi prieteni care o plac si ar vrea o relatie cu ea, iar eu "fraier", nu stiu ce sa fac. Merita sa tin de ea?
Unde sa ies cu ea, cand sa ies, cum s-o refuz cand n-am chef de iesit, ce sa-i spun cand o intalnesc, cum sa mentin relatia? Vreau niste sfaturi sincere de la cei care au sau au avut o relatie de genul. Nu m-as baga in anturajul ei, mai repede as incerca s-o scot pe ea. Dau funda si vot la cine ma lamureste, multumesc!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pune-o la o simpla incercare: daca vrea sa fie cu tine, atunci sa renunte la "gasca" veche.
Daca este de acord, atunci o supraveghezi inca 4-5 zile, cum se mai poarta cu cei care o suna sau o cheama la cluburi. Daca nu se lasa de ele, atunci te lasi tu de ea.
Dar, mai mult ca sigur, nu va renunta la vechile obiceiuri si "prieteni", asa ca o vei putea lasa la voia sortii, cu cine si cum va apuca...

| RAY a răspuns:

Dupa 4 zile ti-ai dat seama ca fata asta tine la tine? esti genul baiatul cuminte care se intelege cu toata lumea, parerea mea este ca viitor prea lung voi nu veti avea impreuna, ea e diferita fata de tine la ce anturaj are cum poti avea incredere in ea? find si populara o data tot te va lasa pentru altul, sfatul meu cautati una asa ca tine si numai fi asa credul dupa 4 zile nu ai de ce sasi dai seama parerea mea

| Violleta2022 a răspuns:

Wow, dupa 4 zile doar sunteti deja iubiti?
Hai safim seriosi, nu vezi ca nu-i compatibilitate aici?
La ce a-ti fii impreuna?

| Lioana a răspuns:

E prea devreme sa iei o decizie. Lasa timpul sa-si spuna cuvantul, sa vezi daca ar merge o relatie cu ea sau nu. In mod clar cel putin unul din voi trebuie sa se schimbe ca sa poata merge aceasta relatie. Preferabil sa se schimbe ea. Poate va schimbati amandoi. Tu sa o faci pe ea sa nu mai umble prin cluburi si sa nu mai fumeze, iar tu sa fii mai deschis si mai sociabil.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cauta una ca tine nu exact opusul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca esti doar intimidat de ea. Se spune ca + cu - se atrag, eu nu prea cred treaba asta. Aveti lucruri in comun, aveti ce discuta?

"Nu m-as baga in anturajul ei, mai repede as incerca s-o scot pe ea." - nu te baga in viata ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! In primul rând, trebuie sa ai o personalitate foarte puternica pentru a o face sa.si schimbe anturajul.Mai bine asigura-te ca te iubeste.Sa-ti demonstreze cumva... Poate ai o retinere când e vorba de ea din cauza comportamentului ei, iar daca nu esti de acord cu asta, trebuie sa te desparti de ea.Stai linistit, nu e capătul lumii, sunt destule fete.Decât sa te raneasca ea pe tine, mai bine iei tu masuri in aceasta privinta. Daca e o persoana deachisa, ai putea vb cu ea lucruri mai personale despre acest subiect... Sper ca te-am ajutat(nu uita, fetele sunt foarte rele, si spun asta chiar daca sunt fata).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E cu ea de 4 zile, ce dragoste, frate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ti o fata pe gustul tau, se vede ca nu ii poti accepta viciile ei. Daca vrei o relatie serioasa cu cineva, accepti persoana asa cum e, dar daca vrei o relatie de doi bani atunci fi cu ea.

| kandaraki a răspuns:

Fata e din alt anturaj si e total nepotrivita pentru tine. Mai bine ar fi sa va despartiti cat mai repede, fiindca nimic bun nu va iesi din asta, ea duce un alt mod de viata, tu cu totul diferit mod de viata, asa ca mai bine ii zici ca suntem TOTAL diferiti si iti cauti una de felul tau, linistita. good luck!

| 3amthinking a răspuns:

E greu sa tii la cineva dupa cateva zile de relatie. Eu spun sa nu-ti faci prea multe planuri cu ea, cu genul acela de fete relatiile nu dureaza mai mult de cateva luni. Iti spune ca te place, profita de tine, sau pur si simplu de timpul tau iar apoi cand o sa se plictiseasca de relatie o sa te lase balta si o sa treaca la urmatorul. Sa nu te iei dupa ea, mai ales daca esti retinut si cuminte, nu merita sa te strici pentru ea.