| frumusikaaaaa a întrebat:

am o problema, de mult timp umblu cu o colega care il cunoaste foarte bine pe baiatul de care imi place. Ea si-a dat seama ca il plac si l-a intrebat daca si el ma place si el a zis,, da de ce?" atunci mam entuziasmat foarte tare si acea fata a observat si l-a intrebat pe baiat daca vrea sa fie impreuna cu mine si acesta a zis ca nu. Dupa cateva zile el nu se mai uita la mine dar acum 2 saptamani el i-a spus unui coleg de al lui de clasa sa imi spuna mie ca vrea sa fie impreuna cu mine, eu nu am vorbit niciodata cu el si mi-a fost rusine sa ma duc sa ii spun ca vreau! si acea fata s-a dus si l-a intrebat daca este adevarat ca vrea sa fie cu mine si el a zis ca da dar sa razgandit si nu stiu ce sa mai fac Ajutati-ma va rog deoarece eu l-am intrebat pe facebook daca este adevarat si nu stiu de ce mie mi-a zis ca nu este adevarat ca i-a spus acelui baiat ca vrea sa steie cu mine dar colegei mele i-a zis ca da nu stiu ce sa mai cred! Ajutati-ma va rog din inima! Multumesc!

4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Te ajutam din Inima dar cred ca procedezi gresit.Cel mai Bine ar fi sa vb cu el face to face. Bine ca raspunsul poate sa fie nasol dar macar asa te convingi singura.E normal sa fie greu dar si mai greu e sa stai asa in dubii.Invita-l undeva si fi tare.Vb foarte raspicat si fa-l sa intelega ca nu esti genul care se joaca cu asa ceva. Daca nu e in stare sa fie intr-o relatie cu tine sa isi vada de ale lui.In caz contrar sa se comporte Matur si sa faca ce e normal pentru a devenii Iubita lui.

| Florenta16 a răspuns:

Gandeste-te ca poate d-asta, pentru ca se astepta ca sa te duci tu sa vorbesti. Sincer, baietilor le place sa le zica fata respectiva lucrurile astea, nu prin intermediul altora. E nasol asa. Vorbeste tu cu el si poate veti fi impreuna si poate chiar te place cu adevarat. Bafta si Craciun fericit in continuare!

| schmoll a răspuns:

E nehotarat baiatul,poate e timid,ar trebui sa lasati intermediarii, stii telefonul fara fir? plecam de la cuvantul casa si ajungeam in final la vapor, i zici pe fb ca iti place de el, si daca vrea sa incepeti o relatie, nu mai sta pe ghimbi

| teo77 a răspuns:

Du-te la el si ia-l cu forta daca nu merge asa zii ca glumeai si vorbeste gentil dupa aia