| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca a fi gay este ceva ce se transmite genetic? Exista vreo metoda de a deveni heterosexual sau nu?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Exista homosexuali care asa se nasc si cei care devin asa datorita unei traume, a faptului ca sunt in inchisoare sau a nevoii de a atrage atentia cu ceva. Cei care nu fac parte din prima categorie teoretic au sanse sa devina heterosexuali, dar in realitate e nevoie ca ei sa isi doreasca asta si bineinteles de foarte foarte multa terapie. Din ce stiu eu foarte multi homosexuali prefera sa isi reprime pornirile si fie isi intemeiaza o familie pentru a salva aparentele, fie vor ramane singuri, eventual cu cateva aventuri ascunse de ochii lumii.

Din pacate, sau din fericire(Depinde cum privesti) multi adolescenti din ziua de azi ajung sa se considere homosexuali pentru a atrage atentia, pentru a fi altfel decat ceilalti sau pentru ca sunt nesiguri si nu stiu sa isi controleze trairile si schimbarile specifice varstei.

4 răspunsuri:
| GiaNina29 a răspuns:

Nu se transmite genetic, este doar o decizie care o i-ei si o placere sau nu

| Anamarry a răspuns:

Nu,nu cred ca se transmite genetic! Normal ca nu poti deveni heterosexual! Poti sa-ti faci o iubita, dar cand o sa vezi o bunaciune(un baiat) pe strada, o lasi acolo pe prietena talaughing.Si de ce vrei sa devii heterosexual? Daca asta e orientarea ta, asta e! Accept-o! Nu ai ce sa faci.Si oricum in ziua de azi sa fi gay nu-i asa mare chestie...acum exista cupluri de gay care se casatoresc si adopta copii.Deci,nu e ca si cum tu ai fi primul si ultimul.

| skypy007 a răspuns:

Bai da ce iti place asa mult sa iti bagi morcovelu in buci?

| superboys a răspuns:

Daca doreesti sa fii gay vei fi da ea nu se transmite genetic