| RAY a întrebat:

Credeti ca a fi gay este o alegere voluntara? Deci orice heterosexual poate deveni homosexual daca vrea?

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu prea cred, nici una, nici alta... cert e ca ma mandresc ca sunt heterosexual si ca iubesc femeile.

Ii multumesc minunii ca nu fac parte din 'moda'!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Te consideri special?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu,pot doar sa spun ca ma consider un om normal, simplu.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Respect

| J0B0MAT a răspuns:

Nu şi nu.

| Dismally a răspuns:

Nu este nici o alegere, esti atras de anumite persoane: barbati/femei/ambele. Asta nu poti schimba dupa cum vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica "o alegere voluntara"?
Aleg cumva eu cum arata o persoana sau decid eu ce cunostinte insuseste?
Aleg eu cumva de cine ma "indragostesc"?
imi adusei aminte de asta : "If you can choose who to love, then take the money and run..."

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai să te miri dar unii chiar aleg de cine se îndrăgostesc.
Nu toți funcționăm absolut la fel.
Chestia cu "dragoste la prima vedere" nu e valabilă pentru toată lumea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ei nu "aleg de cine se indragostesc" ci aleg asa zisa "victima" care le poate indeplinii scopurile, serviciile, persoana pe langa care "ies bine" si pentru asta nu e nevoie de niciun fel de atractie sau empatie

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa. da, asta e altceva. laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate. In viata adulta nu.
Cred ca un copil care nu-si da seama de orientarea lui, si are experiente gay cand e la o varsta prea frageda sau adolescenta. Poate avea tendinte homosexuale sau deveni straight gay, in viata adulta.

| Thyself a răspuns:

Eu cred că bisexualitatea este starea naturală. Simplul motiv pentru care nu există o atracţie pentru ambele sexe la modul general este pentru că oamenii sunt foarte departe de a înţelege și trăi iubirea. Cea mai mare energie sexuală (și asta nu înseamnă doar actul sexual, ci și ambiţia de a trăi adevărul și iubirea) o au bisexualii. Cea mai mare molimă e sexul făcut fără această trăire a iubirii de care mulţi din comunitatea LGBT sunt mai capabili decât cam toţi heterosexualii.