| anonim_4396 a întrebat:

Salut, credeti ca diferenta de 3 ani intr-o relatie este prea mare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In niciun caz. Chiar din contra, o diferenta de 2-3 ani intre cei doi parteneri poate fi apreciata chiar necesara si normala. big grin

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E optima, peste nu e bine

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, 3 ani diferenta la adulti este diferenta perfecta.
In cazul copiilor nu-i!
Daca baiatul are 15 ani si fetita 12 ani, este dezastru!

| Freya1 a răspuns:

3/5 ani e numai bine

| Emilian65 a răspuns:

Nu este prea mare.

| SG1995 a răspuns:

Nu, nici măcar una de 10-20 de ani nu e prea mare dacă persoanele aflate în relație au interese comune și mentalități similare. Vârsta fizică nu contează (atât de) mult dacă psiho-sociologic există un pattern între cei doi indivizi.

| Andrei258 a răspuns:

Nu

| AlMaDi a răspuns:

Nu cred ca diferenta de varsta ar trebui sa fie un inconvenient, ci diferenta de gandire.
Si presupun ca ai vazut si tu, tineri de varsta ta, care sunt mai imaturi sau maturi decat tine, cu totii avand aceeasi varsta.

| Marius_Pîrvulescu_2000 a răspuns (pentru AlMaDi):

Tineri de varsta mea maturi? Nu prea cred, pana acum nu am vazut tineri de varsta mea maturi, se comporta si gandesc ca un copil de 8 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Marius_Pîrvulescu_2000):

Iar tu te comporti ca unul de 6 ani. Pui niste intrebari aiurea si apoi le stergi. Domnule "anonim'.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Marius_Pîrvulescu_2000):

Sigur, ca tu foarte matur esti

| AlMaDi a răspuns (pentru Marius_Pîrvulescu_2000):

Nu e o problema laughing.
Daca toti tineri de varsta ta sunt imaturi, atunci pentru unu din acesti tineri imaturi, tu esti matur, avand cu toti aceeasi varsta.
Este acelasi lucru, doar cu un mic detaliu pe care ai insistat sa il prezinti, si acela ca tu esti mai matur decat toti tineri pe care in acest moment, tu i-ai intalnit.
De curiozitate, cati ani ai?

| MadularulSef a răspuns:

Nu