| Roxandra17 a întrebat:

Cu fostul meu prieten am fost impreuna 4 luni, iar relatia a mers foarte bine. Ne-am certat si ne-am despartit. E o poveste mai lunga, insa mi-am facut curaj sa ii spun sa ne intalnim si zilele astea se va rezolva. Ar cam fi o problema, deoarece cand sunt in preajma lui imi cam pierd cuvintele si nu stiu in ce fel ar trebui sa ii zic ca vreau sa reluam relatia si sa uitam ce a fost in trecut. As avea nevoie de niste idei. cum sa incep sau vreo intrebare pentru el din care reiese daca mai tine sau nu la mine inainte sa ii spun tot ce simt. Va rog dati-mi niste sfaturi despre cum ar trebui sa decurga conversatia sau in cel mai rau caz cum sa reactionez daca nu vrea si el acelasi lucru. Multumesc mult! :*

4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Go get Him -daca el e alesu -fi tu insati -dar mai matura si incearca sa nu te oferi toata lui. Trebuie sa vi cu inbunatatiri ca sa fie uimit nu? Trebuie sa nu eziti sa fai dovada de barbatie laughing.Sa fi tare si sti vb aia :Sa nu te uzi cand il vezi laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce cu el, din nou? l-ai vazut, l-ai mirosit ii cunosti haina de blana, el a fost lupul cel rau care o vana pe scufita. Incearca si cu un urs sa vezi ca iti fura tot pestele.

| ufromupps a răspuns:

Cam greu. laughing
Totusi. Daca ai mai fost cu el, iti vei da seama ce doreste, cand te vede prima oara. Daca mai tine la tine probabil te va imbratisa si iti va da si un pupic.
Acum depinde si de ce v-ati certat.
In orice caz. Trebuie sa stai calma. Inainte de a incepe orice, numara in gand pana la 10, si dupa aceea incepe sa spui ceea ce doresti sa spui.
Intreaba-l cum ii merge viata, cum ii merge la scoala/liceu/facultate/munca. Ce face zilnic. Etc. Dupa aceea poti sa-i spui ca te-ai gandit la niste chestii legate de voi doi. Si mna. Va veni de la sine dupa aceea. happy

| Christine03 a răspuns:

Situaia ta este de inteles, stiu cum e. Nu pot sa-ti spun cum sa incepi vorba despre chestia asta caci nu stiu persoana, dar ar fi bine ca sa-i spui tot ce simti. Aici tare mult conteaza si din ce cauza v-ati certat, si asa ca e mai greu. Daca imi dai citeva detalii pot sa incerc sa te ajut caci am si eu o astfel de problema numai-ca eu ma intilnesc cu el de un an de zile si s-a intamplat ca am stat la vorba cu un prieten de-al meu si stiu ca ii va spune cineva si ne vom safadi sau chiar ne vom desparti. La moment si eu rezolv aceasta intrebare si sper ca va fi tot bine! Asa ca zi-mi citeva detalii si poate te voi ajuta!