| Debb a întrebat:

Eu am o povestioara destul de lunga. "Cel mai bun prieten" mi-a marturisit recent ca de fapt s-a apropiat de mine doar ca sa ajunga la sufletul meu. Ca prieten este foarte greu de intretinut pentru ca este foarte suparacios si am inghitit multe pana la un moment dat cand mi-am sarit de pe fix si ne-am certat groaznic. Am zis ca incheiem toata relatia si ne vom preface ca nu ne-am cunoscut dar peste cateva ore ma suna si isi cerea scuze si ma implora sa nu ma supar pe al dar toate acestea le face ca este indragostit de mine". Asta s-a tot repetat vreo 3 zile la rand. Ne tot certam si ne impacam. Eu am lasat totul sa vina de la sine. Am comentat doar cand a fost de comentat. Nu am cautat sa ma cert prea mult.

Prietena mea, care este si verisoara lui si-a uitat telefonul la el acasa timp de 3 zile. In acele 3 zile am vorbit foarte multe cu el care se dadea drept ea. Mi-am dat seama deoarece insista foarte mult pe faptul ca ar trebui sa am o relatie cu el ca este baiat bun ba chiar m-a si sfatuit sa imi incep viata sexuala ceea ce prietena mea ar fi fost putin jenata sa imi spuna. Si mult mai multe chestii care nu pot sa le public.

Astazi m-a sunat din nou si s-a deschis acelasi subiect si iar ne-am certat dupa care ma suna si isi cerea scuze pana la un moment dat cand am spus "GATA". I-am zis ca este un mare nesimtit si ca stiu cu cine am vorbit 3 zile la rand si ca m-a luat de proasta. Din nou ne-am certat. In aceasta mi-a si aruncat cu pietricele in geam sa ies afara si am iesit. A tot incercat sa ma sarute si l-am respins de fiecare data si se tot enerva.

Acum sa il descriu : Are un suflet mare de asta l-am si acceptat ca fiind cel mai bun prieten. Defectele lui sunt ca este un foarte mare pervers si nu se gandeste la nimic altceva decat la sex si bani. Imi este frica sa nu ajung in relatii proaste cu el deoarece el este foarte razbunator si poate sa intoarca o lume impotriva ta. (asa a facut cu alte fete)

Eu nu am sentimente fata de el iar el nu intelege asta. Toata lumea imi spune ca sa nu il ratez ca unul ca el nu voi mai gasi dar eu pur si simplu nu vreau, nu il plac si mai ales dupa ce mi-a facut zilele astea nu mai vreau chiar deloc.

Nu vreau sa il pierd ca prieten pentru ca el fiind cu 4 ani mai mare stie multe si mereu imi dadea sfaturi dar el imi tot spune "totul sau nimic".

Toata lumea imi spune ca are o obsesie pentru mine inca de acum cativa ani si asta am observat si eu dar nu i-am dat asa multa importanta.

Parca nu as vrea sa-l pierd dar in acelasi timp sa scap de el. Este imposibil sa uitam totul si sa punem punct ori carei prietenii care a fost intre noi deoarece facem parte din aceeasi "gasca" sa spun asa si oricum ne-am intalni si am sta impreuna si nu putem sta de-anboulea.

Imi da batai ce cap. Nu stiu ce sa mai fac!

4 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Stiu ca nu ai vrea sa te indepartezi de el pentru ca iti da sfaturi bune. Dar deodata ce se da drept prietena ta, este obsedat de sex si bani, eu nu cred ca ar mai trebui sa asculti lumea ci sa faci ceea ce crezi tu mai bine. Sfaturi putem sa-ti dam noi, cei de pe TPU, iar noi sigur(adica majoritatea)nu-ti vom vorbi doar de sex si bani.

| Debb explică:

I-am spus de mii si sute de ori ce am pe inima si i-am spus ca putem fi doar amici adica doar "Salut" la care el spune. "cu ce ma incalzeste pe mine salutul tau". este foarte dubios. Disperat si obsedat.

| Hombre a răspuns:

Incheie relatia deja incepe sa miroasa a viol.

| avaalexandra a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema...fiti doar amici(adica:nu prea mai stati impreuna, nu va mai vorbiti la telefon si atunci cand va intalniti pe strada dati-va doar un ''Salut'' si daca nu intelege chestia spune-i tot ce ai pe inima...