| ionmarcu1112 a întrebat:

Salut, cum pot scapa de urmele de la supt de pe gat?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cu un pumn in fata celei care ti-a facut asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine te suge pe gît? țînțarii?laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Primul lucru pe care il poti face intro astfel de situatie este sa aplici gheata pe muscatura/zona supta. Daca nu ai, poti intoduce o lingura la congelator, pentru 1-2 ore, iar apoi sa maseazi zona afectata timp de 20 de minute. Pentru ca senzatia nu este deloc placuta, poti face cate o pauza de cateva minute, apoi sa masezi din nou. O alta metoda cea in care se foloseste o moneda este cea mai dureroasa, dar in acelasi timp si cea mai eficienta. Pentru inceput, trebuie sa intinzi pielea afectata folosind degetele, iar apoi sa masezi zona cu putere, folosind o moneda. Astfel se da la o parte sangele existent in acel loc in exces, care a trecut prin capilare si a ajuns pe suprafata pielii. Masajul va inrosi pielea, insa pentru scurt timp. In plus, pielea inrosita starneste mult mai putine suspiciuni comparativ cuurma unei muscaturi, nu crezi? Incearca si ai sa vezi. Succes!

| lBroken69 a răspuns:

Ai stampila frate, poti ajunge la puscarie daca esti minor.

| GoldandSilver a răspuns:

Nu cred ca exista vreo metoda de a le regenera mai repede. Ele trec cu timpul. Sunt semnul unei iubiri adevarate. Nu-ti face griji!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru GoldandSilver):

Se pare ca habar nu ai care este sensul/semnificatia cuvintelor folosite laughing REGENERÁ vb. I. 1. refl. (Despre organe, țesuturi) A se reface. 2. tr., refl. (Fig.) A (se) înnoi; a (se) redeștepta la viață. 3. tr. (Tehn.) A aduce din nou în condiții de folosire un material uzat.4.A repune în uz, restabilind proprietățile inițiale [< fr. régénérer, cf. lat. regenerare

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GoldandSilver):

Nu e nici un semn de iubire. E stampila care o pun vagaboantele pe baieti ca sa stie toate ca e ocupat sa nu se apropie. Se cheama luare in posesie.

| LoveSleep a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Si se pedepseste cu 2-5 ani de puscarie.

| GoldandSilver a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pe care*

| Biu009 a răspuns:

Nu poti, doar daca le acoperi cu fond de ten laughing

| Mariia_Anna_1997_DRV1 a răspuns:

Cu fond de ten laughing bafta