| Villy09 a întrebat:

Cum se face oare ca am ajuns sa plang atat de repede?
E drept,ma cert destul de des cu prietena mea,desi am cam trecut peste perioadele alea foarte urate in care paream ca nu ne putem intelege. Ne iubim unul pe altul si avem planuri de viitor,dar acum,cand ne certam sau vad ca ceva nu merge,sau isi schimba planurile desi imi promisese ca facem un anumit lucru,deja incep sa plang foarte rar. Eu sunt un baiat mai emotiv,o stiu si eu,m-am atasat foarte,foarte tare de ea,e centrul universului meu si in ea imi pun toate sperantele,ea e o fire care isi pierde rabdarea mai repede si se enerveaza repede in timp ce eu ma supar. De foarte putine ori plange,si o admir,insa eu parca nu mai am putere dupa atatea certuri si s-au intamplat si multe care m-au facut sa imi pierd din incredere. Plang chiar si de fata cu ea,nu cred ca e prea bine cum am ajuns eu. Cum as putea face sa fiu mai tare? Nu sunt genul care cand se cearta cu prietena lui, sa fuga repede la un fotbal sau la o bere, o iubesc foarte mult.

8 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Desparte te sigur o sa te intaresti, si sa nu mai spui, ca plangi, ce naiba esti barbat. E Singura sansa sa fi mai tare, daca nu ramai un plangacios sa vezi ce viata buna o sa ai.

| efimash a răspuns:

Pai explica-i, de nu las-o deoarece se va folosi intr-un moment de tine

| SkyPilot a răspuns:

Incepi sa te gandesti la tine ca la un barbat puternic, in stare de orice. Ai incredere in tine! E suficient sa incepi sa crezi in aceasta imagine si ti se va schimba comportamentul.
Nu e bine sa plangi de fata cu ea. Va face din tine carpa de sters pe jos.

| Neuronul a răspuns:

Nu mai pune la suflet toate lucrurile mărunte. Aţi trecut prin multe împreună! happy

| RevolutionX a răspuns:

Niciodata sa nu mai faci greseala asta in fata unei fete...sa plangi in fata ei? pe bune? nu-i mai arata sentimente, decat foarte putine si asta foarte rar pentru ca o sa devii "catelusul" ei si sigur nu vrei asta.Si incearca pe cat posibil sa limitezi sentimentele astea, fa-le sa dispara.Nu ai nevoie de sentimente in viata.winking

| Mia4 a răspuns:

Bună! Eu spun ca e total normal sa ai sentimente. Și cred ca e normal sa plângi când ești foarte încărcat și când simți ca nu mai poți Chiar dacă ești barbat și bărbații "nu" fac asta. Crede-ma ca toți bărbații plâng chiar dacă nu recunosc și faptul ca plângi în fata ei eu cred ca o face sa vadă ca o iubești și ca ești tu în fata ei și nu te prefaci și ca chiar o vrei și nu vrei sa o pierzi.
sper ca răspunsul meu sa te ajute!
Keep calm și fi tu!

| Mia4 a răspuns:

Bună! Eu spun ca e total normal sa ai sentimente. Și cred ca e normal sa plângi când ești foarte încărcat și când simți ca nu mai poți Chiar dacă ești barbat și bărbații "nu" fac asta. Crede-ma ca toți bărbații plâng chiar dacă nu recunosc și faptul ca plângi în fata ei eu cred ca o face sa vadă ca o iubești și ca ești tu în fata ei și nu te prefaci și ca chiar o vrei și nu vrei sa o pierzi.
sper ca răspunsul meu sa te ajute!
Keep calm și fi tu!

| Mia4 a răspuns:

Ce daca e barbat? barbatii nu plang? bada o fac. Hai sa fim seriosi eu una ca fata, cand iubitul meu plange in fata mea ma face sa vad cat de mult tine la mine si il vad mai barbat pentru ca are curajul sa faca asta. depinde si de fata oricum... eu iti spun din punctul meu de vedere. oricum nu spun ca e bine sa plangi din orice, nu no way. dar cand tu simti fa-o dc nu. cred ca curajul pentru a plabge in fata unei femei te face mai barbat decat sa te desparti de ea.