| andreyangel97 a întrebat:

Hey! Sunt baiat si am intrebat o fata daca vrea sa mearga la un suc cu mine odata (tin sa mentionez ca ne cunoastem asa si asa) si mi-a raspuns ca "poate, mai vorbim". Ce sanse am sa accepte?
Si daca accepta despre ce sa vorbesc cu ea (sunt cam timid cand trebuie sa vorbesc cu cineva fata in fata mai ales ca imi si place de fata asta)?
As parea prea obsedat daca i-as duce o floare cand sa mergem la suc (ar fi prima noastra iesire)?

Răspuns Câştigător
| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Chiar daca nu pare, sunt sanse sa accepte, dar sa nu pari prea obsedathee hee
Pai suntmii de lucruri despre care puteti vorbi daca va cunoasteti doar "asa si asa". Mie, una, imi place cand povestesc cu iubitul chestii haioase ce ni se intamplahee hee Dar poate in cazul vostru nu e tocmai asa de ok, deci puteti pur si simplu sa gasitit ca subiect viata cotidiana sau (asta imi place) preferinte happy
Sincer, cred ca da sad Adica ar fi frumos, dar in ziua de azi parca e prea de tot. Sigur ai lua-o prin surprindere daca i-ai platii bautura happy Stiu, e prea ca in filme, dar daca vei avea bani la dispozitie de ce nu? smug

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi sanse de 50%! Exact cu a zis ea(poate mai vorbim).
Ai grije timiditatea de obicei reflectă neîncredere în propria persoană, denotă slăbiciune frică de viitor de cunoştere, nesiguranţă de sine.

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca te voi dezamăgi si te sfătuiesc să stai linistit pentru ca nu o sa accepte! Daca Accepta accepta inca de la inceput! asa ca lasa o balta si cum adica ai invitat o la un suc? poate fata vroia sa mearga la un filmlaughing?

| LittleDropofPoison a răspuns (pentru VadTot):

laughing sau la o shaorma!

| positivity a răspuns:

Răspunsul "poate, mai vorbim", are doar variante. Prima ar fi "îmi pare rău, te consider doar un prieten/ nu vreau să ies cu tine", iar a doua "sigur, la ce oră ne vedem?". Dar, dacă accepta spunea "da" din prima, nu trebuia să o mai lungească atât cu "poate, mai vorbim".
Vorbiți despre hobby-uri, filme, muzică, prieteni, şcoală, defecte.
Ar fi frumos să-i duci o floare. Sunt sigură că ar fi încântată.

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Nici una. Probabil te vede doar ca pe un amic sau eşti prea penibil/urât ca ea să iasă vreodată cu tine.
Chestia cu "poate, mai vorbim" îi un refuz categoric pe care-l bagă tipele ca să nu-ţi spună în mufă "Bă co*e, eu nu vreau să ies cu tine, evăr."
SAU, ar putea să fie serioasă şi să ia în considerare ieşitul cu tine, da' mai rar cazuri de genul. Depinde ce privire avea când ai întrebat-o, limbajul corpului, dacă chicotea, dacă te privea pe sub gene, dacă îşi ţinea mâinile împreunate în faţă, chestii de genul, înseamnă că îi posibil să fie interesată de tine.

| Victor_Vasile_1995 a răspuns:

Mori

| Victor_Vasile_1995 a răspuns:

O floare o dai
si la nunta
si la o inmormantare,
aduce un suras,
dar si lacrimi amare.