| Helena0501 a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti si una pentru fete:
1) Baieti, ce va place sa primiti de la colege de 1 Martie, pe langa martisor?
2) Pentru fete: ce le dati colegilor de 1 Martie, pe langa martisor?

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cum adica, le dati baietilor martisor? de ce?

| Helena0501 explică (pentru Kaℓi):

Pai... e un obicei la noi in zona, dar credeam ca mai este si in alte zone ale tarii. De ce? Ca sa le poarte noroc tutror persoanelor cunoscute.

| Kaℓi a răspuns (pentru Helena0501):

Aha, ok. Frumos!

| Syndre a răspuns (pentru Kaℓi):

În Moldova și fetele dau mărțișoare. big grin

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu nu cred ca e nevoie de ceva "pe langa martisor". Martisorul e simbolul primaverii, ce poate reprezenta o floare sau un martisor... altceva nu isi are rostul. De 8 martie poti sa iei ceva mai mult pentru ca mama e unica si merita mult mai mult decat un martisor. happy

| Vvistula a răspuns:

Eu vreau sa primesc o salata sincer, nu stiu daca e din cauza ca am pofta acum sau o imbratisare si asta.

| Syndre a răspuns:

Eu nu sunt cu mărțișoarele, țin minte că am primit câteva personalizate de la niște prietenii apropiați care le-am păstrat și am făcut și eu vreo două cadou, dar nu prea le văd rostul.
Personal îmi place să fac o tavă de brioșe sau ceva de genul și aduc la școală. Îmi place să gătesc dar în același timp nu prea îmi place să mânânc prostii, așa că mă folosesc de ocaziile de genul să scap de prăjiturile în exces. laughing

| RenataIoana a răspuns:

Pai... Eu le dau martisor doar colegelor! Baieti trebuie sa dea martisor fetelor, nu invers laughing

| geoif a răspuns:

Sa zica mersi de martisor rolling on the floor

| Stamatin_Cristina_2001 a răspuns:

Eu n am dat niciodata martisor unui baiat, mai degraba as scrie o felicitare.