| Y3aaHH a întrebat:

big grin Merg cu o fata pe trotuar si vad o masina parcata pe trotuar astfel incat numai o persoana poate trece pe langa ea... Ce fac: o las pe ea sa treaca prima apoi eu? Sau o iau eu inainte apoi o astept pe ea? Dar daca sunt mai multe masini asa care din noi merge mai mult in fata? Eu sau ea?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca esti respectuos o lasi pe ea sa se duca prima dar poate sa creada ca vrei sa te uiti la fundul ei, daca mergi primul poti sa o iei de mana sau o intrebi daca vrea sa treaca ea ori tu.

| DNSK a răspuns:

Citeste codul bunelor maniere si nu ne mai obosi

| DeeaMarry a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebui sa lasi fata sa treaca prima. Mie asa mi s-ar parea normal daca as fi intr-o astfel de situatie. Adica... daca ar trece el inainte, mi-ar face o impresie destul de proasta.
Un sfat: In cazul in care intrati sau iesiti dintr-o incapere, poti sa treci tu inainte si sa ii ti usa(va fi surprinsa ca treci tu primul, dar ii vei face o buna impresie cand va vedea ca ai trecut pentru a-i tine usa)!

| unnamedXXL a răspuns:

La faza asta ea prima...dar in cazul in care coborati scarile tu trebuie sa cobori primul scrie si in cartea bunelor maniere in caz ca se impiedica ea sa o poti ajuta.

| BGI a răspuns:

Vad ca unele persoane spun cum este in Codul Bunelor Maniere. Ceea ce iti voi spune eu cred ca se incadreaza in Ghidul Nesimtitului laughing:
Oriunde ai fi cu o fata, cand nu poti sta pe langa ea, las-o pe ea in fata. Asa te poti uita la fundul ei fara sa te considere badaran. Dar daca iti reproseaza ca te uiti la fundul ei, ii poti spune, bine, de acum o sa fiu nesimtit si o sa merg eu in fatawinking

| tanytaniutze a răspuns:

Normal ca trebuie sa o lasi pe ea prima in ambele cazuri e sunt fata si las considera pe un prieten ca este un nesimtit daca ar trece el primul si pe mine in spate vorba aceea doamnele primelehappyhappySUCCES!

| Foxie2 a răspuns:

Eu zic ca ea.dar nu te mai stresa atat. Fii tu insuti!

| daniafi a răspuns:

Sunt doua posibilitati, 1 sa mergi tu primul, 2 sa mearga ea, dar eu cred ca ar trebui sa mergi tu ca sa fi sigur,,, si dupa ce ati trecut de masini,,, sa-i spui ca ai merg tu primul pentru ca ai vrut sa te asiguri nu pentru ca tu nu ai respecta fetele happy.