| DanDannn a întrebat:

De la ce varsta se poate merge cu bicicleta pe sosea, pe langa trotuar mai exact?

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ne însoţit de o persoană majoră, de la 14 ani!

| cυρcαкє a răspuns:

Buna

Nu exista o varsta anume pentru a merge cu bicicleta pe o sosea, poti avea si 10 ani.
Totusi eu iti sugerez sa mergi pe pista speciala pentru biciclete/role. Pe sosea sa pot intampla foarte multe accidente, si nu mai scapi cu viata laughing Nu conteaza ca mergi langa trotuar.
Sau macar daca te duci pe sosea sa porti o casca, cevawinking

Pa-pa!

| DanDannn explică:

Huh, majoritatea raspunsurilor : peste 14 xD am 15 deci sunt ADMIS pe sosea! Multumesc tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti si pe bloc ca oricum te calca soferii astia imprudentilaughing

| NoobOrPro a răspuns:

Orice varsta pe strazile mai mici si pe alea mari nu am auzit sa fie o restrictie am vazut si copii destul de mici (10 ani).
Daca te stii bine pe bicicleta te poti da de acum big grin

| scumpika89 a răspuns:

De cand te dai pe bicicleta nu conteaza varsta

| Djandreycs a răspuns:

14 ani

| AndraKK a răspuns:

Hey,cred ca se poate merge de la 14 am fost in Germania si acolo de la 14 te lasa, sper ca te-am ajutat, funda?

| Dragos234 a răspuns:

De la cati vrei daca poti merge pe bicicleta eu am 9 si merg pe sosea prin mijloc

| elly00ElLa a răspuns:

De la 14 ani in Romania dar nu prea conteaza pentru ca multi printre care si eu se plimba cu bicicleta fara sa tina cont de asta! sper ca team ajuatat!

| cineva191ioana a răspuns:

Regulamentul spune ca de la 14 ani.