| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca am facut sex neprotejat deși nu am ejaculat in ea, probabil fiind in perioada fertilă exista sansa sa fie însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti sigur si ferm convins ca esti capabil sa-ti retii perfect ejacularea si astfel procesul ejacularii sa se produca dupa dorinta ta, in acel caz poti intretine acte sexuale neprotejate in fiecare zi a ciclului menstrual. Chiar si in ziua ovulatiei fiindca ovulul va ramane nefecundat din lipsa spermatozoidului si in consecinta NU se poate forma sarcina. Totul depinde pur si simplu numai si numai de experienta ta sexuala.

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Păi am scos înainte sa ejaculez

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Păi cand am simtit placere multa, am scos-o si dupa am ejaculat, cand am scos m-am uitat sa vad daca am sperma si nu aveam, după care am ejacualt

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, când mama mea l=a întrebat pe bunicul meu de ce au făcut 5 copii tot la 4, 5 ani distanță. el a răspuns= noi ne=m ferit tot timpul, dar dacă totuși a rămas, nu ne=am atins de copil.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate sa ramana insarcinata DOAR DACA a ti avut mai multe partide sexuale consecutive, sau o masturbare anterioara, ramanand sperma pe teava de la ejacularea precedenta, care s-a scurs involuntar in vaginul fetei, imediat cum a fost reintrodus.

| Roberrt21 explică (pentru Violleta2022):

Nu, am avut doar atunci contact sexual si inainte nu am ejaculat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roberrt21):

In cazul acesta, nu sunt sanse de sarcina.

| Sofer a răspuns:

Șanse micuțe. Vezi dacă ii vine ciclul. Oricum sunt de părere ca nu rămâne.

| Teo29 a răspuns:

Exista.
Pe viitor, prezervativul folosit corect te scapa de boli+sarcini nedorite.

Nu risca inutil