| wanted1 a întrebat:

Daca eu si prietena mea facem sex anal si ma termin in anus, poate sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat ca sexul anal sa fie practicat intotdeauna doar cu prezervativul montat pe penis, indiferent de sexul partenerului (femeie/barbat) pentru a se preveni o posibila infectarea cu o bacterie care poate proveni din fecale sau cu un BTS preexistent. In legatura cu formarea sarcinii ar trebui sa cunosti chiar si urmatoarele informatii minime. Sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM si/sau IN ORICE CONDITII. De asemenea : in mod obligatoriu trebuie sa fie indeplinite cel putin urmatoarele 2 conditii strict necesare si in acelasi timp absolut obligatorii. In primul rand sarcina se poate forma NUMAI/DOAR daca sexul este neprotejat si este intretinut intruna sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Si de asemenea in al 2-lea rand, in mod cert si sigur, sperma trebuie sa ajunga IN VAGIN chiar si daca cantitate este mica sau extrem de mica. In concluzie se poate aprecia ca in situatia prezentata probabilitatea de a se putea forma o sarcina atat d.p.d.v. teoretic cat si prctic, este extrem de mica insa NU si absolut imposibila. Doar in conditiile precizate se poate forma si instala o sarcina in uter si intotdeauna unicul, singurul ''simptom'' sau indiciu de sarcina se manifesta prin neinceperea menstruatie. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa ceva e sf, la biologie nu va invata nimic? pe vremea mea se mai facea si educatie sexuala

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| EneCristian a răspuns:

Nope nu sunt probleme spor la treaba totusi e bine sa folosesti prezervativ sau macar sa faceti un control din cand in cand

| CdeMetal a răspuns:

Nu, ca pasarica si anusul sunt gauri diferite.