| A4Tech1 a întrebat:

Sunt sanse sa ramana prietena mea insarcinata daca o facem neprotejat, dar nu "termin" in ea ca sa zic asa?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea ca prietena ta sa ramana sau nu gravida depinde de experienta ta sexuala dar mai ales de capacitatea ta de a reusi sa-ti coordonezi si sa-ti controlezi la perfectie ejacularea. In foarte multe situatii mai ales in cazul populatiei rurale si a populatiei mai putin educate din mediul urban, nici nu intra in discutie sa fie folosit prezervativul sau a o alta metoda de protectie si se foloseste exclusiv aceasta metoda a coitului intrerupt cu mai mult sau mai putin succes. In cocluzie depinde de capacitatea barbatului de a isi controla ejacularea si de informatia strict necesara despre procreere a femeii pentru ca pe cat este posibil sa evite sa aiba contacte sexuale neprotejate in perioada fertila.

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta ma copii cum va jucati cu focul, voi sunteti constienti ca daca scapi o singura picatura de sperma tot viitorul vostru este aruncat la gunoi? este foarte greu sa faci acesta performanta adica aceea de a controla ejacularea, in momentul de maxima excitatie exista marele risc sa nu simti cand curge si poc, ai lasat-o bortoasa. nu e de joaca ma copii mai bine dati 30 de lei pe prezervative si stati fara stres decat sa va nenorociti pe viata

| neutrino a răspuns:

Probabil ca te referi la risc, nu la sanse: exista un asemenea risc.

| Emilian65 a răspuns:

Cu ce sa ramana gravida daca tu nu lasi samanta in ea?

| minrest a răspuns:

Sanse sunt.

| sofisis a răspuns:

Sunt si sanse si riscuri...depinde cum vrei sa privesti lucrurile, din ce perspectiva.

| 4psiho a răspuns:

Pentru a evita situațiile mai puțin plăcute, de tipul: "dragule nu mi-a venit", este recomandat să folosiți protecție. Îți garantez că după ce-ți va spune prima dată cuvintele magice de mai sus ai să pui 2 prezervative unul peste altul. (la femei ciclul menstrual poate întârzia din diferite motive)
Totuși pentru binele vostru măcar în perioada cât ea se află la ovulație folosiți prezervativul. happy

| Chevyn a răspuns:

Risti fratele crede-ma sunt sanse foarte mari sunt unele faze cand tu vi neasteptat mai repede decat de obicei si te scapi fara sa vrei putin in ea... degeaba o scoti si te termini afara daca stii ce zic

Noroc!

| cristintza94 a răspuns:

Da poti so lasi insarcinata daca prima oara ai facut si dupa ati facut-o din nou si nu v-ati facut dus. o prietena a patit.o.

| pepsic a răspuns:

Dacă o scoți la timp, e totul oke.