| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca i-a venit ciclul in data de 6 luna trecută, iar noi in data de 25 am facut sex neprotejat dar nu am ejaculat in ea si nici nu am ejaculat cu circa 24 de ore înainte de a avea contactul, poate sa ramana însărcinată? Ciclul ei e unul neregulat cu circa +/- 2/3 zile

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual a fost intretinut in cea de a 20-a zi a ciclului menstrual, (06.07 -25.07 = 20 zile) se poate considera si aprecia ca cel mai probabil in acel moment ciclul menstrual era deja in perioada de infertilitate absoluta cea in care NU se mai poate forma sarcina chiar si daca sperma ajunge in vagin.
Bineinteles ca aceasta presupunere poate fi adevarata si valabila numai in cazul in care lungimea ciclului menstrual ca numar de zile NU a fost niciodata egala sau mai mare de 33-35 de zile. Toate explicatiile si aprecierile prezentate se bazeaza numai pe simple presupuneri din moment ce nu este precizata nici macar o lungime orientativa a ciclului in general

2 răspunsuri:
| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Păi undeva la 31-32 de zile cam asa

| Emilian65 a răspuns:

Nu.