| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut, daca o fata iti spune ca momentan nu vrea o relatie, sa imi dea sperante si ca ramanem prieteni, dupa ce am vorbit 2 luni mult si ne-am spus multe despre noi, ce facem, etc si am iesit de cateva ori, m-a placut, a zis ca ii place cum gandesc, de mine, complimente apoi brusc s-a ajuns la ce a zis mai sus? Merita sa mai astept sau mai bine ma indepartez total si uit persoana? Acum doua luni spune ca se gandeste la relatii serioase, ca pana acum le considera jucarii si avea alte perceptii. O consider fata cu principii, cuminte si nu genul care umbla cu multi baieti si isi doreste aventuri. A spus ca nu e vorba de o alta persoana cu care vorbeste sau flirteaza, a incercat sa imi si demonstreze si cred ca chiar nu vorbeste, dar poate ma insel (Varste 18 ani)

Răspuns Apreciat de Editori
| niiiiy a răspuns:

Daca ea spune ca nu vrea o relatie si prefera sa ramaneti prieteni, trebuie sa accepti. Poate ca nu e pregatita acum sau are motive personale. Daca poti fi prieten cu ea fara sa simti dezamagire, ok. Daca nu, poate e mai bine sa te indepartezi si sa las timpul sa decida.

| BuGsstormbunny explică:

Da, dar daca se ascunde mesajul in spate... nu vreau o relatie CU TINE. Momentanul ala ma apasa pe mine mai mult, poate inteleg eu gresit ca nu m ar vrea nicicand probabil.

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Indiferent de motiv, nu mai ca inainte nu? Ceva s-a stins acolo intre voi, in cazul acesta iti spun ca mai exista fete, mergi inainte.

| RAY a răspuns:

Nu e atrasă fizic de tine și te vede doar că pe un amic, ești în zona prieteniei, nu are legătură cu faptul dacă e cuminte sau rea, pur și simplu nu te place

| Violleta2022 a răspuns:

Daca o fata iti spune ca momentan nu vrea o relatie, ar putea fi din 2 posibile cauze:

1. chiar nu-si doreste nici o relatie, ca sa aiba timp pentru ea sau pentru invatat
2. ori nu-i place de tine, fiindca nu esti persoana completa pe care ea si-ar dori-o si atunci sub pretextul ca "nu vrea o relatie inca" te refuza, ca sa nu institi sa fiti iubiti.
Evident ca nu-i vorba de alta persoana in viata ei, dar tot nu te vrea pe tine, pentru ca nu este indragostita de tine.

| Ilovedinero a răspuns:

Bro. nu te place in felul ala si trebuie sa accepti, stiu ca e nasol si greu dar trebuie, a spus asta pentru ca nu vrea sa te raneasca. Puteti ramane prieteni si daca ai nororc si ea se apropie de tine destul de mult, ai putea sa faci si urmatorul pas dar daca ramaneti prieteni nu fii prost si sa fii " sclav" sau ceva, doar prieteni

| shookdazed a răspuns:

Nu vrea nici o relatie cu tine dar ti-a spus-o intr-un mod mai civilizat, ca iti spune ca ii place cum gandesti si bla bla bla astea sunt doar vorbe, termina mai repede totul cu ea ca prietenile nu merg.

| eusebiu27 a răspuns:

Salut aceeasi chestie am patit o si eu mai demult, ca sa aflu ca motivul principal pentru care nu a vrut relatie cu mine era faptul ca nu o lasa prietena ei care ei ii placea de mine.Dar ea mi-a spus acelasi lucru,, nu sunt pregatita de o relatie,,, deci cand auzi cuvinte de genu sa stii ca sunt alte motive care te vizeaza direct pe tine, dar care nu vrea sa ti le spuna.Prin urmare cauta altceva