| gabixon a întrebat:

Salut.De ceva timp sunt indragostit nebuneste de o colega de clasa si se pare ca si ea de mine; ea a fost cu un prieten de-al meu(el a parasit-o, ma rog long story). Cand sunt singur cu ea e ca si cum am fi impreuna (ne sarutam bla bla), mi-a spus ca deocamdata nu vrea prieten; am crezut-o, problema este ca ea vorbeste si cu alti baieti(ceea ce ma deranjeaza foarte tare, dar nu am nicio putere asupra ei), este geloasa.imi controleaza telefonul cand are ocazia, bate apropouri la diverse mesaje etc.Nu stiu, nu mai suport. Niste sfaturi ar fi foarte utile, multumesc.

Răspuns Câştigător
| alexandra033 a răspuns:

Poate ca ea vrea doar o ¨aventura¨. Altfel nu pot sa inteleg de ce sar mai saruta cu tine sau de ce ar mai fi geloasa, sau sa iti controleze telefonul.Sau e posibil si sa ii fie rusine sa iasa in public cu tine(prin propriile ei motive). Incearca sa ii arati cum esti tu,cum e caracterul tau, sa te cunoasca sa vada cum esti, si o sa fie pregatita sa aiba un prieten.Comporta-te altfel cu ea.Daca spui ca esti indragostit spune-i! Spune-i ca vrei sa fie numai a ta,numai cu tine.Spune-i asa : ¨De ce imi spui ca nu esti pregatita sa ai prieten,daca tu vorbesti si cu alti baieti?¨. Probabil intrebarea asta o va bloca, si va fi nevoita sa iti dea un raspuns, apoi o sa vezi ce faci depinde de raspunsul ei. Sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu!:-)