| Katheriina a întrebat:

Hei TPU.
Problema consta in felul urmator.
Sunt in clasa a Xa. Intr-a IXa, un coleg de clasa a inceput sa ma placa. Eu nu il puteam vedea mai mult decat un prieten, si l-am refuzat. El si-a facut o iubita, si din cauza ei nu am vorbit toata vacanta de vara, lucru ce m-a suparat enorm. La inceputul clasei a Xa, a inceput sa imi placa de el, ne-am impacat, eram din ce in ce mai apropiati.A avut o cearta cu iubita lui pe care o credeam definitiva si atunci am avut ocazia sa ii spun sentimentele mele pentru el si sa ne sarutam prima oara. Practic m-am indragostit de el. Fiindca nu stia niciunul din noi de ce nu puteam fi impreuna, el a incercat sa fie cu altele, eu cu altii, pana el s-a impacat cu iubita lui, si eu am ramas singura.Din nou nu am vorbit in vacanta de iarna, datorita iubitei lui geloase.El acum face compromisuri sa imi dea mesaje si sa ne mai intalnim inainte de ore...El ma iubeste, si eu pe el, cu toate ca eu mai mult. Ideea e ca, nu stiu ce sa mai fac. Ma raneste cand vad ca vorbeste cu ea, si ma ingnora pentru ea. Ar fi usor sa il uit, daca nu l-as vedea 5/7 zile... Cum as putea sa il uit?sigh Mentionez ca mi-a fost cel mai bun prieten, si ca il iubesc enorm de mult, si nu prea pot concepe un viitor fara el sad.

Răspuns Câştigător
| ilincaholla a răspuns:

In primul rand, crede-ma ca stiu ce simti. Ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ca nu mai merge asa, ca daca te vrea cu adevarat, trebuie sa se desparta de ea. Spune-i ca il iubesti si ca daca nu face ceva in privinta prietenei lui, te va pierde. Nu o sa poti sa il uiti daca il vezi atat de des, crede-ma. Trebuie sa il faci sa inteleaga ca daca va iubiti, ea nu are ce cauta in ecuatie. Daca se ajunge pana acolo, incearca sa mai cunosti baieti, sa vorbesti cu ei, si poate ca o sa intalnesti pe cineva care sa-ti ofere tot ce el nu poate. Iubirea trebuie sa fie prietena ta, nu sa te raneasca. Succes.:**

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Da, frumos ti-a raspuns ilincaholla. Ai nevoie sa lamuresti lucrurile cu el. Si sa-i spui ce simti cu adevarat si ca ai nevoie de stabilitate.