| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema...am 19 ani si pentru prima data in viata cred ca m-am indragostit de o colega de clasa.Iesim zi de zi in oras, vorbim, vorbim la telefon, prin mesaje, pe mess etc.Nu sunt genul care sa aiba emotii sa-i spuna in fata la o fata ca ii place de ea, dar ca sa fac asta trebuie sa fiu absolut sigur ca nu ma va respinge. Mi-e frica sa nu fi intrat in friendzone, totusi sunt destule semne ca si acesteia i-ar placea de mine de ex.se enerveaza atunci cand pun mana pe o alta fata, sau cand ii zic de cineva anume, de cateva ori chiar mi-a zis Te iubesc, nu stiu daca in gluma sau nu, dar eu am luat-o ca o gluma, fiindca eu pur si simplu nu pot sa scot pe gura "Te Iubesc", cand am fost plecat mi-a zis in repetate randuri sa ma intorc ca ii e dor de mine etc. Ajutati-ma sa rezolv cumva chiar daca asta inseamna sa nu fiu cu ea, vreau doar sa scap de sentimentele astea ca ma deranjeaza oribil.Credeti-ma nu ma indragostesc usor deloc! Va multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Crisuc a răspuns:

Depinde...daca sentimentele sunt intense.nu cred ca poti scapa atat de usor...si mai ales daca acestea deriva din dragostea pe care o porti unui baiat\unei fete. in fine. iti cauti diferite activitati. iesi in oras cu prietenii, te distrezi.socializezi. incerci sa renunti la ceea ce avea legatura cu persoana respectiva. si "scapi" cat de cat. fundabatting eyelashes?

1 răspuns:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Daca asculta rock ii dai o sansa laughing just kidding. daca iti place de ea fii cu ea. asta e.