| ana06 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un tip pe facebook (ne.am vazut de vreo 2-3 ori in real), este un prieten din gasca cu care ieseam, si de la un timp ne trimetem inimi si love you si chestii dintr.astea...El este mai mare decat mine cu un an *trece acum la liceu*. Eu chiar m.am atasat de el foarte mult si pot spune chiar ca.l iubesc. El imi spune ca nu poate trai fara mine...Acum, intrebarea este, el chiar ma iubeste sau? Pentru ca mereu daca ii spun ca cine stie ce mi s.a intamplat se infurie si nu stie ce ssa faca sa ma ajute...el se arata ca ma place...Sora mea mi.a spus sa iesim undeva, candva, dar nu vreau sa.l invit eu *pana la urma sunt fata*.Ce parere aveti, ma place sau nu?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul vrea sex ori ii oferi sex ori te retragi

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te place o sa te invite el.
Daca nu te invita, inseamna ca nu te place indeajuns de mult ca sa fii prietena lui!

| neutrino a răspuns:

El te iubeste tot la fel cum il iubesti si tu, numai ca nu este inca capabil, datorita varstei si nu numai, de mai mult.

| OMFGConrad a răspuns:

Sunteţi prea mici pentru astfel de sentimente, dar puteţi încerca măcar să vă cunoaşteţi mai bine, de abia apoi (peste vreo 6 luni - 1 an, poate chiar 2, luând în calcul vârsta voastră aproximativă de 12-14 ani) să deveniţi ceva mai apropiaţi.

| Panzer1945 a răspuns:

Gresit Gretta. E clar ca baiatul are sentimente pentru ea dar posibil sa nu aiba curajul necesar. Poti, subtil, sa i propui sa iesiti undeva. Sigur o sa te invite.