| drakazor33 a întrebat:

Salut

De fiecare data cand prietena mea are chef de sex si eu la fel si se dezbraca, am orgasm foarte repede adica dupa 2 minute de sex ma excit foarte tare, o fi din cauza ca ea arata bine si stie unde sa ma atinga? (Atunci cand imi atinge penisul). Eu am 16 ani ea are 15 ani si 8 luni ma iubeste si o iubesc dar mereu cand o vad mi se scoala, si i-am spus si ei chestia asta, mi-a spus ca si ea se uda foarte tare atunci cand o excit.

M-am uitat la niste intrebari cu privire la problema mea, am observat ca unii baieti de varsta mea au aceeasi problema.
Exista vreo posibilitate ca sa nu ma mai excit asa repede?
Am observat chestia asta cu 7 luni in urma, dar nu am luat in seama.
Cateodata ma uit la filme porno si nu imi dau seama cum pot barbatii sa faca sex 10-15 minute fara sa aiba orgasm.
Vreau sa va spun ca acum cativa ani in urma cand eram virgin, ma uitam la filme porno si ma masturbam cam des, o fi din cauza asta?
Cineva sa ma ajute cu privire la problema mea.Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un barbat ejaculeaza cand vrea el, se controleaza. iar un act sexual normal ar trebui sa dureze vreo 20 de minute, nu doua.
Tu suferi de ejaculare precoce din mai multe motive:
1. ai facut abuz de masturbare si pornografie. pornografia este interzisa minorilor dintr-un motiv foarte clar: fiindca le afecteaza negativ potenta si comportamentul sexual, asa cum patesti tu.
2. ai contacte sexuale la o varsta prea mica, la care nue sti pregatit, cu o fetita care nu stie sa te ajute sa inveti sa-ti controlezi ejacularea.
Poti scapa de problema asta daca renunti la pornografie, daca intrerupi activitatea sexuala pana la o varsta normala (adica minim pana prietena ta implineste 17 ani si jumatate). Nu uita de ginecologul ei, chiar daca intrerupeti activitatea sexuala, ea va trebui sa continue sa mearga la maxim 6 luni la ginecolog pentru ca riscul mare de cancer de col va persista

4 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Cand faci dragoste, trebuie sa te detasezi, sa te gandesti la altceva, fa ca asta sa devina ceva normal si natural fara sa te gandesti la cea ce faci
apucte de un sport ca te-ar putea ajuta, nu trebuie sa fie de performanta, fa flotari, abdomene.
apoi, atunci cand iti vine sa ejaculezi, incearca sa te tii, la asta te-ar putea sa te mai ajute si altceva, atunci cand urinezi, opreste de cateva ori urinarea, incoardati muschiul de la baza penisului, fa asa de cateva ori... sper ca te ajuta ce ti-am zis...bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand e normal la varsta ta, pentru ca hormonii umbla de nebuni.
In al doilea rand tu chiar crezi ce se intampla in filmele porno? Ai idee cate duble s au facut si cate scene s-au scos la montaj? Alea 15 minute sunt probabil filmate in cateva ore.

Solutii 1 facetio de 2 ori, a doua oara o sa te tina mai mult
2 fa una scurta cu vreo ora inainte sa va vedeti
3 incerca prezervativele performa de la durex, Au o substanta usor anestezica inauntru si oarecum atenueaza senzatiile

PS daca tot v ati apucat de la varsta asta macar facetio cu cap si protejativa.

| cipryany a răspuns:

Faza cu sexu asta e ca nu chiar pentru oricine, si lasa-ma sa iti zic si de ce. Tine extrem de mult de coordonare, cap mic cap mare, si intre astea doua trebuie sa existe un echilibru. Sfatul meu e sa nu te mai stresezi atat de mult si sa incerci sa te gandesti la altceva pentru a intarzia ejacularea.

P.S. Jucati-va frate cat mai mult si ai sa vezi ca daca sunteti deschisi si va simtiti bine sa va jucati si asa mai departe o sa fii mult mai relaxat in timpul sexului.

| candyony a răspuns:

Mergi la sex-shop si vezi ca au aia acolo niste inele speciale pentru penis. Sporesc durata actului sexual.Mai poti bea cate un pahar de vin inainte de actul sexual.La barbati mai este o chestie...penisul are treaba cu creierul, deci te poti abtine in timpul actului sexual.La fel de mult ajuta si sportul, sau poti face yoga.Ai foarte multe alternative.Succes!