| CitaAlex a întrebat:

De vreo luna am observat ca nu mai am erectie ca inainte (de cele mai multe ori dimineata am, si 1-2 ori ziua >= acum), chiar daca ma uit la o fata frumoasa (inainte aveam erectie cam mereu cand vedeam o "bunaciune"). Precizez ca am 15 ani si ma uitam des la filme porno si ma masturbam o data la 2-3 zile, dar am renuntat pentru ca am crezut ca din aceasta cauza nu mai am erectie ca inainte. E normal sa fie asa?, sau trebuie sa fac eu ceva, ca ma ingrijoreaza chestia asta. Va rog fara "misto-uri". Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cel mic deja este obosit. Baga-l in vacanta.

| neutrino a răspuns:

S-a obisnuit cel mic cu atmosfera si poate ca realitatea manuala era de 2-3 ori/zi.

| Emilian65 a răspuns:

Mai copile, nu te speria ca nu ai erectie continua. Multumeste-te ca ai erectie dimineate si de mai multe ori pe zi. Eu cred ca nu ai nici o problema de erectie si este totul normal.

| SkyPilot a răspuns:

E normal. Cu timpul se mai linistesc lucrurile. Pe cat posibil lasa filmele porno.

| Xpressurself a răspuns:

Uite, nu fac "misto" de tine. in plus misto este din vocabularul tiganilor, nu e cuvant romanesc
onania sau masturbarea este o prostie ce tine de barbatii slabi, depresivi, fara scop in viata, fara respect de sine.
du-te la fete si trage un prezervativ nu te mai vlagui ca prostul.
cum sa-ti mai placa fetele normale cand te masturbezi uitandu-te la fete alese una dintre cateva mii. numai sa te uiti pe strada si nu vezi decat 2 pe zi ca alea. uneori niciuna. plus ca mai au si silicoane, is machiate de specialisti sa arate asa cum arata, luminozitate speciala samd. este o industrie.
fetele normale mai au si defecte, sunt sensibiele si au nevoie de timp ca sa se deschida fata de tine, nu le iese machiajul perfect de fiecare data. trebuie sa inveti sa ai rabdare cu ele. pai cand te uiti la alea care is gata in 30 de secunde dupa ce incepe clipuletul si normal ca nu mai ai rabdare cu o fata normala. subconstientul tau este invatat ca totul trebuie sa decurga repede. de unde, din filmele porno pe care le vezi toata ziulica in loc sa inveti happy
ai nevoie, fara sa exagerez, de sase luni de zile fara sa mai ejaculezi deloc pentru a avea o erectie cand te uiti la o femeie pe strada. gaandeste-te ca inainte nu ai facut-o deloc de cand a inceput pubertatea pana cand ai descoperit masturbarea ca o solutie lasa la varianta normala de a-ti cauta o prietena. 6 luni pentru a-ti reface energia sacrala pierduta. altfel vei mai avea erectii din cand in cand, vai de ele, poate si o zi insorita pe luna.
alege
solutia este sa nu te mai masturbezi niciodata, chiar daca gasesti o prietena, nu te masturba inainte. lasa vaginul ei sa faca ce stie mai bine nu palma ta happy

| grab a răspuns (pentru Xpressurself):

6 luni i-ai dat? cu executare? mai usor s-ar lasa de fumat decat de manuela...

| Xpressurself a răspuns (pentru grab):

laughing da.
dar nu am de unde sa stiu ce stil de viata are. daca practica sport regulat si este performant da, isi recastiga vlaga, sau energia sexuala in doua saptamani. daca nu face nimic, fumeaza, doarme si sta pe calculator, nu are prieteni si nu are o alimentatie sanatoasa asa cum fac majoritatea atunci e mai bine sa stie ca atata ii trebuie ca sa isi umple din nou bateriile. asadar sa se gandeasca bine data viitoare.
daca vrea si ii pasa de el

| NoName0x0 a răspuns:

Pai mai fa o pauza din masturbare si filme porno ca o sa revi la normal, mai mult ca sigur! Erectia se produce atunci cand ai stimuli psihici si vizuali, dar si fizici. Daca tu obisnuiesti penisul, ca sa zic asa, mai pe intelesul tau mai ales cu stimulii psihici si vizuali, caci ei sunt cei mai folositi si cei mai "usor de obisnuit" cu prostii normal ca mecanismul acesta mai avanseaza, se mai "maturizeaza" si nu mai ai asa des erectie. Intelegi ce vreau sa zic?