| nikoletik a întrebat:

Salut, de la chiti ani su folosesc absorbantele

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De cand iti vine menstruatia.

| RXN a răspuns:

Logic si normal ar fi sa le folosesti de la prima menstruatie.

| Lexiiii a răspuns:

De cand iti vine menstruatiahee hee

| Cristina300798 a răspuns:

De la prima menstruatie se folosesc absorbantele pentru ca ele au rolul de a aboarbe sangele in asa fel in cat sa nu te patezi. Tampoanele gen O.B. sunt recomandate sa le folosesti dupa ce iti incepi viata sexuala.Iar pentru secretiile vaginale exista acele abosorbante zilnice pe care le poti cumpara de la farmacie sau supermarket.
In legatura cu anii nu exista o regula, deoarece varsta la cere iti vine menstruatia difera de la femeie la femeie.

| adinutza_9584 a răspuns:

Absorbantele sunt cele externe tip always tongue Iar tampoanele sunt cele interne, care se introduc in vagin. Absorbantele se folosesc de la prima menstruatie, in zilele acelea, iar tampoanele...la fel, daca nu mai esti virgina!

| Dark_7298 a răspuns:

Mai intai invata sa scrii si dupa intrebi asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, eu am folosit de la prima mentruatie, adica de pe la 11 anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- chiti = cati
- su = se
- semn intrebare lipsa
De la prima menstruatie. Absorbantele sunt tampoanele de fapt.

| Pisicuta2 a răspuns:

Absorbantele se folosesc atunci cand iti vine menstruatia.

| nikoletik explică:

Si pentru ce folosesc ele?