| Silence_1239 a întrebat:

Salut deci am o problema sper sa ma ajutati! Vineri amvut banchetul cu clasa mea si acolo era si colegul de care imi place(cu care am stat in banca tot anul)care a spus cu o luna in urma ca ma indrageste! Problema e ca erau niste colege de ale mele care se tineau mereu dupa el(ei in timpul scolii mereu se certau)si chiar a dansat cu una din ele, iar cind eram eu prin preajma el le zicea sa se dea de la el! Nici nu a prea atras atentia la mine, nu am dansatcu el deoarece nici nu ma invitat! Am uitat sa zic inainte cu o zi de banchet am vorbit pe mess pina tirziu adica inca comunicam! Deci nu stiu ce se intimpla! Va rog ajutor))))))))))

6 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Probabil ca el a zis ca te place si cum tu nu ai reactionat in niciun fel crede ca tu nu simti la fel pentru el. Eu am impresia ca el a incercat sa te faca geloasa. Sfatul meu: Fa in asa fel ca el sa afle de la o prietena comuna ca il placi. Daca te place va reactiona intr-un fel(va bate apropouri, te va invita undeva), sau daca esti tu mai curajoasa, poti sa-l inviti la o plimbare prin parc doar voi doi si atunci ii poti da de inteles ca tii la el ceva mai mult ca la un prieten.

| Ramonaaaa a răspuns:

Buna ^^
Vinerea trecuta? Hmm.cam tarziu banchetul vostru.Eu l`am avut acum 2 saptamani thinking OK, OK revenim la problema ta laughing.
Iti dai seama ca la banchetul de sfarsit de clasa a 8 ar fi fost urat din partea unui baiat sa refuze invitatia la dans a unei fete indiferent de cat de mult se certau ei in timpul scolii.
Faptul ca le alunga de langa el atunci cand erai tu prin preajma denota faptul ca ii pasa de sentimentele tale si nu vrea ca tu sa interpretezi ceva ce nu exista.
Daca nu te-a invitat,probabil nu a facut`o pentru ca se simtea jenat de cele intamplate, poate a fost prea timid ca sa o faca sau poate a crezut ca daca te invita la dans isi va lua un angajament fata de tine si tu vei interpreta cu totul altceva.
Daca il placi pe acest baiat si inca nu ai actionat, te sfatuiesc sa nu o faci nici de acum incolo.De ce? Pentru ca mergeti la liceu, pentru ca fiecare are drumul lui incepand de acum si nu are rost sa fiti impreuna.Va veti vedea din ce in ce mai rar(asta este inevitabil) din cauza programului fiecaruia, etc si relatia dintre voi se va raci.Tot la despartire veti ajunge.La o despartire cu lacrimi, regrete.De ce sa nu aveti o despartire frumoasa ca intre 2 colegi? De ce sa iti complici viata?
Take care :*

| wildthing a răspuns:

E posibil ca atunci cand ti-a spus ca te indrageste, tu sa nu-i fi raspuns cum spera el. Astfel, e posibil sa considere ca l-ai refuzat si sa nu mai aiba curaj sa incerce ceva. Sigur ca vorbeste in continuare cu tine, incercand sa se arate neafectat si sa incerce sa gestioneze situatia in mod elegant, dar se va abtine de la a-ti mai face curte...dovada fiind faptul ca nu te-a invitat la dans.
Sigur, avand informatii putine, e posibil ca teoria mea sa fie complet gresita. happy

| Balmung a răspuns:

Draga silence,
Sfatul meu actioneaza!, ia-ti inima in dinti si du-te la el. Spune-i c e simti. Ce a facut el e atitudinea tipica a unui baiat, cand place o fata. Ii spune ca ii e draga, adica tu imi place de tine, dar nu fi fraiera, fa ceva. Nu te-a invitat la dans special sa vada cum reactionezi, daca devi putin geloasa, sav ada daca chiar il placi asa cum banuieste. S-a dat la alte fete facando prea indiferentu, stiind ca treuie sa reziste ispitei de a te invita pe tine. Astea sunt semnale clare ca te place. Acum du-te la el si rezolva situatia.Stii ce ai de facut. Succes!:*

| Cubulets a răspuns:

Eu cred ca inca te place si incearca sa te faca geloasa. Adica sigur incearca sa te faca geloasa.Eu as vorbi cu el [pe mess ca de obicei nu prea imi merge sa zic in fata ca ma intimidez blushing] si l-as intreba ce simte cu adevarat. Pentru ca daca te place, nu ai nimic de pierdut. Si daca nu te place, tot nu ai nimic de pierdut ca incercarea moarte n-are stii tu vorba aia.Si asa oricum a inceput vacanta si pana cand incepe scoala uita asa ca mai bine ai vorbi cu el acum. Gandeste-te numai ce s-ar putea intampla :
Ai putea sta cu el toata vara, ducandu-va prin parc sau la strand pe undeva smug ...Nu ar fi frumos?

| AcAd3Leeee a răspuns:

laughingProblema ta e una cum sa iti zic eu...asa in stilul nostru(al fetelor) Pai deci daca a avut curaju sa iti zica ca te indrageste ...trebuia sa ii zici si tu ceva in al doilea rand se intampla ca baiatul e timid chiar daca a avut curajul sa zica ca te place eu iti sugerez sa porti o disutie cu el intre 4 ochi sa sa il intrebi chiar pee l ce se intampla nupe noi.nu o lua asa.personal sau ceva de genul numai ca noi astia de aici nu cunoastem baiatul nu ii stim capacitatea de a gandii nu stim ce e pentru daca e hip-hopper sau ceva de genu nu poti discuta cu el etc. incearca sa iti faci curaj te pup si sper ca ti-am fost macar un pic de ajutor! Pa!