| Maria1211 a întrebat:

Exact acum un an am fost la ziua unei colege si acolo era un baiat, avea 17 ani si mi-a atras atentia de la inceput si se pare ca si eu lui pentru ca atunci cand facea glume se uita la mine si a mai vorbit cu niste baieti atunci si zicea ca sunt frumoasa si am dansat cu baietii ceilalti si am dansat si cu el si ca sa specific atunci aveam 13 ani.
Asa dupa urmatoarele zile mi-a scris pe Facebook, am vorbit si am aflat de la cineva ca ii placea de mine si s-a despartit si de actuala de atunci si mai mi-a scris si dupa vreo luna.
Dar am incercat sa nu par interesata atunci cand vorbeam pentru ca ma gandeam ca am 13 ani si nici nu aratam prea mare.
A trecut un an si se pare ca inca il plac desi nu am mai vorbit de atunci,doar ce ne am mai intalnit cand eram cu prietenii dar se comporta normal cu mine,cum se comporta si cu ceilalti si stiu ca probabil nu ii mai place de mine, a avut relatii etc.
Chiar vreau sa nu il mai plac, dar nu stiu ce ar trebui sa faca ca vad ca timpul nu a rezolvat nimic.

Răspuns Câştigător
| BeautifulSunflower a răspuns:

Depinde si cati ani are el. Si nu e mortis sa ai iubit, nu iti convine viata ta de zi cu zi? Daca te cuplezi cu el mai trebuie sa ai si grija lui, sa te intalnesti cu el, o sa te certi cu el (depinde cat de des) si o sa suferi. In schimb, la varsta asta nu primesti mare lucru: te ia in brate, te pipaie, si te saruta, si se da mare cu tine la prieteni. Foarteee interesant. Gandeste te daca ti ar placea sa ti modifici viata in acest sens, si la varsta asta relatiile tin maxim o luna, uita te in jurul tau, el sigur e genul DATE&SWITCH.

| Maria1211 explică (pentru BeautifulSunflower):

Acum eu am 14 si el 18.si mda cam asa e el.
Faza e ca nu stiu cum sa il uit ma gandesc mai mereu la el si ma simt foarte naspa cand vad ca le comenteaza altor fete, daca gandesc cu creierul stiu ca nu e genul de baiat care mi ar placea mie, dar pur si simplu ma gandesc la el.

| BeautifulSunflower a răspuns (pentru Maria1211):

Stiu cum e, dar daca vrei sa nu mai afli de el, poate il uiti asa, poti sa i dai block pe retele de socializare ca sa nu vezi daca mai comenteaza vreunei domnisoare. Si oricum, daca e a 12-a, mai asteapta putin ca pleaca la facultate si ai scapat de el. Daca el e inclus in viata ta, prin petreceri comune, sau altceva, ai putea sa incerci sa te concentrezi mai mult pe relatia cu prietenele tale, si cand il vezi, sa le ai pe prietenele tale ca sa ti duca gandul in alta parte.

| Maria1211 explică (pentru BeautifulSunflower):

Si revelionul puteam sa il fac unde l a facut si el, dar am refuzat.
Desi am cam regretat ca am refuzat, m-am gandit ca e mai bine sa nu il mai vad poate intr-un final nu o sa l mai plac.
Pana acum as fi facut orice sa il vad, acum prefer sa nu mai il vad.
M am gandit sa ii dau si block, dar am zis ca poate observa si nu vreau asa ca in ultimul timp mi am dezactivat pagina de Facebook.

| BeautifulSunflower a răspuns (pentru Maria1211):

Oricum toate petrecerile sunt o chestie de moment, ca nu te reprezinta ca om, daca ai fost la petrecerea X esti cel mai tare si aia care n au mers sunt de 2 bani, daca iti zice cineva asa, acel om e de prost gust, eu am intalnit oameni care mi au facut asa, de parca am pierdut venirea lui Iisus pe pamant.

| Maria1211 explică (pentru BeautifulSunflower):

Nu mi s -a spus asta, dar totusi ma simt eu naspa ca am refuzat, dar incerc sa ma conving ca am facut alegerea buna, oricum a trecut si regretele sunt de prisos acum happy.

8 răspunsuri:
| Zeynep12345 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la alti baietii chiar daca ii placi chiar daca nu : chiar si la vedete! La orice baiat exceptandul pe el, iar cand va vedeți imagineazați ca e o fata sau un baiat care e iti e doar prieten

| Maria1211 explică (pentru Zeynep12345):

Mersi de sfat, dar pot sa zic ca am incercat sa mi se puna pata pe altul laughing, dar tot la el ajung sa ma gandesc.

| Maria1211 explică (pentru Zeynep12345):

Multumesc