| KindKid17 a întrebat:

Deci eu iubesc o fata timp de 3 ani..eu vorbesc rar cu ea fata in fata, ca nu suntem la aceiasi scoala, etc. am vorbit cu ea mai mult pe Facebook si vorbea cu mine.Dar de 4-5 luni incoace nu ma mai baga in seama deloc si intr-un timp chiar se apropia de mine ea, incerca sa se bage in seama. Cand o intreb pe Facebook "ce faci? " nu mai raspunde... asta s-a intamplat de 11-12 ori la rand de 3-4 luni incoace

Intr-o seara cand vorbeam(FB) ea a spus ca are un iubit(semana ca o gluma) si a spus : "Ti-e ciuda asa-i?", bine pana atunci n-am discutat de iubire dar ea a venit cu replicile astea.
CE SA FAC? Eu o plac si nu stiu ce sa fac, ma intalnesc cu ea doar de 2-3 ori pe luna crying si nah nu pot sa-i spun ca o iubesc ea fuge de mine intr-un fel eu simt asta sad

Răspuns Câştigător
| crys12 a răspuns:

Stiu ca este extrem de greu...deoarece nu o placi de-o perioada scurta de timp. Incearca sa interactionezi cu alte persoane sau sa te ocupi cu diferite activitati ca s-o poti inlatura putin cate putin din mintea ta.

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Javra ordinara penala imputita ce e, cum ii permiti jigodiei aleia sa isi bata joc de tine? fi barbat si nu te mai lasa manipulat zdreanta aia cu ochii mai urati ca faianta.

| grab a răspuns:

Mai da-o-n dragostea ma-si o vreme si daca vrea sa te aiba te cauta ea stai linistit! happy
cauta alta mai buna, sigur mai sunt destule si fara haichitze in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A a fost o itnrbare azi la fel numai ca ziceai ca fata are 3 anilaughing Pai ma daca nu te place nu ai ce sa ii faci..Asta e. gasesti alta.

Răspuns utilizator avertizat
| crys12 a răspuns:

Bunawinking Pai.din cate observ ar trebui sa renunti la ea spre binele tau. Stii decat sa-ti faci sperante sau iluzii desarte mai bine te opresti intr-un punct. Ca sa suferi mai putin si sa treci mai repede peste acest obstacol.Si anume uitarea...Da, recunosc si marturisesc ca ..este greu sa uiti pe cineva mai ales dupa ce ai tinut-o pe persoana respectiva 3 ani de zile in minte si inima. Este extrem de greu, insa cu timpul vei reusi! Fiindca in cazuri d'astea trebuie sa fii puternic. Asa, sa revenim. Ea a fost cam dura cu tine si probabil vrea sa te indeparteze definitiv. Sfatul meu este sa o eviti si vei vedea daca o doare indiferenta cu care o tratezi sau nu. In unele situatii, asta este cel mai bun remediu. Oare ii pasa sau nu de tine? Pe tine asta te macina foarte mult si o sa vezi in cele din urma, daca tine sau nu la tine. Si inca ceva, nu cred ca mai este nevoie sa-i spui ceea ce simti daca se comporta asa cu tine, nu vei ajunge nicaieri.Sau poate la o discutie in contradictoriu. Atat am avut de zis, sper ca te-am ajutat si nu uita, fii puternic!

| KindKid17 explică (pentru crys12):

Chiar m-ai ajutat deci sa o tratez cu indiferenta si voi vedea cum se comporta atunci cu mine nu?

| crys12 a răspuns (pentru KindKid17):

Da. Daca o va durea indiferenta, poate nu se va mai comporta asa. Ba dimpotriva se va apropria de tine. Daca nu, uit-o! Asa e cel mai bine!

| KindKid17 explică (pentru crys12):

Eu vreau s-o uit dar cred ca greu, avand in vedere ca am placut-o 3 ani sad

| crys12 a răspuns (pentru KindKid17):

Stiu ca este extrem de greu...deoarece nu o placi de-o perioada scurta de timp. Incearca sa interactionezi cu alte persoane sau sa te ocupi cu diferite activitati ca s-o poti inlatura putin cate putin din mintea ta.