| heart11 a întrebat:

Deci, eu nu inteleg mentalitatea aceasta, adica daca esti virgina e WOOOW dar in acelasi timp nu prea "mai sunt cautate" fetele virgine... cum vine asta? Adica, se spune ca daca nu esti virgina in "noaptea nuntii" sotul tau nu te va respecta niciodata cum trebuie, iar daca esti virgina te vede ca si cum "nu te-a vurut nimeni"! Dragi baieti (in special voua va adresez intrebarea) explicati-mi va rog, cum se face ca vreti o sotie virgina cind vreti sa faceti amor cu fiecare iubita, si daca urmeaza sa o cereti in casatorie, si ea nu va mai fi virgina ca sa zic asa "din vina voastra" o sa o acuzati tot timpul de asta? Deci, eu chiar nu inteleg lucrul acesta...va rog ajutati-mi sa inteleg, CE FETE VA PLAC? DACA E VIRGINA NU A VURUT-O NIMENI, DACA NU E VIRGINA E O USURATICA?!

16 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Pentru mine nu conteaza aceste detalii.Consider ca m-as indragosti de o fata virgina pentru ca m-ar iubi mai tare odata ce as face sex cu eatongue.Cum sa o privesc eu pe ca si cum nu ar dori-o nimeni? Daca e frumoasa si imi place nu ma mai intereseaza daca a iubit-o cineva vreodatalaughing. Acum o iubesc eu si ma doare undeva de trecut.Asta e adevaru si acolo unde nu este iubire va fi mentalitatea de care dai tu dovada.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Iti explic eu de ce majoritatea baietilor nu mai vor fete virgine... Fetele virgine se lasa greu la majoritatea chestiilor mai intime si asta e enervant.
Iar cele care nu mai sunt virgine, depinde de fiecare fata... Unele chiar sunt usuratice, altele au facut-o de maxim 2-3 ori si nu se considera ca fiind unele usuratice.Acum ai inteles cum sta treaba?happy

| dydy22 a răspuns:

Pentru mine personal daca o fata este virgina nu inseamna ca nu a vruto nimeni, iar daca o fata nu mai este virgina nu inseamna ca este usuratica, si o fata virgina poate face multe fara sa faca sex mai ales in ziua de azi, la baieti le plac fetele virgine pot ca este mai stramta acolo sa azic asa. si cum sunt baieti in ziua de azi cauta un loc mai stramt

| Purec a răspuns:

Hmm...ce spui tu este doar o prejudecata. In realitate daca esti o fata decenta si la locul te asigur ca nu te acuza nimeni pentru faptul ca nu mai esti virgina. Chestia cu "virgina in noaptea nuntii" iar este o prostie din punctul meu de vedere. In urma cu 100 de ani fetele se maritau in jurul varstei de 18 ani, uneori chiar 14-15 ani si pe undeva era normal ca la varsta aceea sa fie virgine nu crezi? Acum daca stai sa te uiti in jur lumea s-a schimbat, iar varsta de maritis s-a dus undeva in jurul varstei de 22-23 de ani sau chiar mai mult. Nu este sanatos nici fizic si nici psihic sa fi virgina la 22 de ani.

Pentru mine unul nu conteaza daca fata este virgina sau nu. Totul este sa nu cada in niciuna din extreme. Important, din punctul meu de vedere este felul in care fata stie sa se respecte pe sine.

ps: Problema virginitatii cred ca e mai mult in mintea fetelor, nu cred ca un baiat normal la cap ar avea o problema in a se casatori cu o fata care nu a fost virgina

| heart11 explică (pentru Purec):

Pur si simplu, eu stiu cazuri in care femeia chiar este acuzata ca nu a fost virgina in noaptea nuntii, si asta le strica lor viata de familie! Sincer, deja eu nu stiu ce sa mai cred, "ca poate nu-i place sa o dezvirgineze" big grin Oameni buni, hotaritiva!

| AlinaAlina001 a răspuns (pentru Purec):

Un raspuns ce a meritat a fi citit.O mentalitate de apreciat.

| Purec a răspuns (pentru heart11):

Daca o acuza de asa ceva, o face din cu totul alte motive, iti zic sigur. Cand ai ceva de "impartit" cu cineva il acuzi si tu de ce poti. Cand lucrurile nu mai merg oamenii se acuza de orice fel de lucruri. Intr-o relatie "normala" nu poate exista o asemenea acuzatie. Femeia respectiva a gresit cand si-a ales sotul!

| Purec a răspuns (pentru AlinaAlina001):

Multumesc de apreciere. Ce sa zic, nu ma asteptam ca raspunsul meu sa fie apreciat de cineva, ma asteptam mai mult la critici, dar multumesc.

| AlinaAlina001 a răspuns (pentru Purec):

Eu una iti apreciez gandirea si ar fi fost bine daca macar jumatate din populatie ar gandi ca tine.

| BYGGeo a răspuns:

Pai unu baiati considera ca fetele care nu mai sunt virgine sunt mai experimentate si din asta le plac. Dar pe de alta parte ceilalti baieti nu considera o fata virgina ca fiind foate urata si nu a vrut-o nimeni ci cred ca s-a pastrat pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

noaptea nuntii, daca eu ma insor la 28-30 de ani trebuie sa ma masturbez pana atunci si sa umblu cu prietena de mana?
atunci erau si alte vremuri, la cel mult 25 de ani erai insurat...
nu am pretentii, ce naiba puneti atata accent pe asta?

| pursisimpluAlex a răspuns:

Sincer eu prefer ca viitoarea mea sotie sa nu fie virgina dar nici sa fii avut 50 inaintea mea asta sa aiba putina experienta in pathappy

| HappyGrumpy a răspuns:

Barbatii respecta femeile dorite, si pe care nu le au inca. deci va respecta mult mai mult o virgina care merita avuta, nu oricare, de aia e bine sa astepti pana il cunosti, dar de-abia dupa ce faci sex il cunosti cu adevarat, poate nu va potriviti in pat, iar cei ce cauta sex, nu au rabdare sa astepte mai ales ca la inceput o doare, nu poate nu-i place, etc. deci de-aia nu mai sunt la moda. ca au mai ramas doar cele nedorite, ca parcarile, sunt libere doar cele pentru handicapati!

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

NU conteaza cum si ce estibine ca traiesti si ca esti bine si nai nimica nmai cu o fata adica cu o femei sa nu sa se intample nimica grav asta cea ce conteaza da barbati sunt ciudati dar crede-ma femeile sunt foarte intelegatori.

| BugsBunny034 a răspuns:

Aceste doua categori sunt total gresitewinking
Daca e virgina e o fata cuminte cu parinti protecotri si de incredere happy
Daca nu e virgina este o fata care a avut deja un iubit la care a tinut foarte multwinking deci nu e curva happy

| Alchimie a răspuns:

Asta sincer depinde. eu sincer prefer virginele pentru ca

1. Eu sunt primul care a ajuns acolo
2. Nu traiesc cu frica de boli
3. E mai greu sa ajung la ele

Si sa iti explic de ce le plac la baieti, fetele care nu sunt virgine,

Pentru ca majoritatea nu au destula materie cenusie ca sa poata sa satisfaca si inteleaga happy