| AndreeaRullz a întrebat:

Stiu ca acum nu mai e la moda sa fii virgina pana la casatorie dar totusi eu vreau sa fiu pura pana-n noaptea nuntii! Voi ati putea? sau ati putut?

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intresant aspectul asta.Asta e o decizie personala care izvoraste mai mult din modul de educatie primit decat din "minunile" vietii de zi cu zi. E bine sa iti pastrezi valorile morale intr-o lume in care totul e cu fundul in susraised eyebrows
Si asta cu "moda" e o mare porcarie. Una mare rau de tot.Fiecare face ce vrea la o adica, daca am fi toti la fel am muri probabil de plictisealahappy

| Silvia a răspuns:

La mine inca nu se pune problema, insa daca tu vrei sa ramai virgina, eu zic sa nu iti abandonez visul din cauza unor vorbe prostesti. Faci ce vrei tu, nu ce e la moda. E corpul tau, tu decizi.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu sunt cum spun unii de moda veche, apreciaz decizia ta, sper ca cel care se va bucura de acest fapt sa merite dragostea ta, sa te copleseasca cu floarea iubirii nemarginite. Sa dea Dumnezeu sa ai noroc in dragoste si sa intanlesti omul visat.

lolita
| lolita a răspuns:

Chestia asta depinde de mentaliatatea fiecaruia, eu nu m-am gandit niciodata la asta deoarece din punctul meu de vedere barbati nu mai apreciaza asta in zilele noastre. te casatoresti virgina si dupa un timp iti dai sema ca el se uita dupa altele sau ca tu ai vrea sa stii cum ar fi altul la pat. iti zic ca esti chair norocasa daca vei gasi un barbat care sa ia in considerare lucrul asta si te respect pentru decizia luata.

| moonY a răspuns:

daca iti doresti cu adevarat, poti.insa daca ai pus intrebarea asta..."voi cum ati putut" mie imi suna a pitici pe creier. e ca si cand m'ai intreba "vreau sa raman vegetariana. tu cum ai reusit sa te mentii asa, ca mie mi'e teama ca nu voi reusi". nu ne cere noua sfaturi. e alegerea ta, ce sa-ti zic eu ca sa te motivez sa ramai virgina?
daca asta'i visul tau, il urmezi. daca simti ca nu poti rezista ispitelor dar tu totusi ai bunavointa sa-ti doresti sa ramai virgina, pune'ti o centura de castitate.

1992.esti amuzanta."daca ai incredere in dzeu, poti", spui.care e legatura? te rogi la dumnezeu sa te pastreze virgina? de parca tu esti o leguma, n'ai discernamant, nu poti alege TU care e ziua in care vei renunta la virginitate.
"doamne pastreaza'ma virgina". si daca nu te aude?"hmmm.eu am vrut sa raman virgina, dar daca asa a fost sa fie..."
nu gandesti ca ai cedat prea usor, tu nici nu esti vinovata, de fapt satana te'a facut sa-ti pierzi virginitatea!
si de virginitatea voastra sa aiba grija altii?
p. s. :nici prezervativ sa nu folositi.ca dumnezeu va ajuta.

| Corinne a răspuns:

Eu daca vreau voi putea.Mai ales daca iubitul meu imi va respecta decizia si cum s`a mai spus si mai sus mai tarziu decat sa regret mai bine astept pana la casatorie... odata si odata oricum o voi face (asta depinde de fiecare). Nimeni nu moare virgin!

| StilSanatos a răspuns:

Draga mea, asta nu tine de moda, eu sunt mandra ca am ajuns la 17 ani si sunt virgina, desi multi cred ca nu mai sunt, ma buqr ca mai exista fete care sa-si mai doreasca acest lucru, felicitari, daca ai vointa vei reusi, si eu sper ca voi reusi

| Ionutzsa a răspuns:

Eu am 17 ani si inca sunt virgina. Nu fiindca tin neaparat sa fiu pana in noaptea nuntii. Consider ca daca tot o faci, trebuie` s-o faci cu persoana potrivita [nu cu o iubire dinasta de o saptamana] si pana nu esti sigura ca ai intalnit-o mai bine ramai asa happy.

| zorialbi a răspuns:

Principiile curate de viata nu tin de moda. Au ramas aceleasi de la inceput si pana acum, doar ca in zilele noastre televizorul si mass-media ii indeamna pe tineri sa-si inceapa viata sexuala inaintea casatoriei, spunand ca asa ar fi normal. Dar "normalitatea" nu o stabilesc ei, ci Dumnezeu prin cele 10 porunci.(ex. "Sa nu fii desfranat"). Daca tu esti hotarata in decizia ta, Dumnezeu te va ajuta sa rezisti ispitelor. Dar trebuie sa te rogi ca sa primesti putere. Numai bine!

| 1992 a răspuns:

Sincer si eu vreau, si crede-ma ca daca vrei asta cu tarie, si daca ai icredere in Dumnezeu, vei putea.Vei auzi vorbe ca viitorul sot trebuie sa te si satisfaca, dar va veni o vreme cand comunicarea va fi cea mai importanta! Daca iti incepi viata sexuala cu un oricare baiat, intr-o zi sigur o sa-ti para rau.Invata din greselile altora!:*

| deeutzabr a răspuns:

Asta totul depinde de tine daca vrei sa rezisti pana in noaptea nuntii ai sa poti... dar daca te stii slaba de inger... dar eu iti zic ca e mai bine sa incerci de acum asa poate o sa ai timp sa ai mai multi iubiti si ai sa poti sa faci diferenta care e mai bun, cum e mai bine.In general multe femei nu sunt multumite de barbatul lor dupa aceea si divorteaza.TOTUL DEPINDE DE TINE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hipp hip ura pentru intoarcerea modei virginitatii la casatorie. Te salut.Vei auzi comentarii numai de la cine nu a fost.Nu mai departe eu.

| dana1986 a răspuns:

Si daca nu te mariti ce faci? Mai bine distreaza-te acum ca nu stii ce fel de barbat iti iei si sa nu-ti para rau.

| SSPIR a răspuns:

Moda din ziua de azi e una proasta si deplorabila! Ceea ce doresti tu sa fgaci e cel mai bun lucru, cel mai curat al unei fete! Dumnezeu sa te ajute!