| ThePowerlifter a întrebat:

Deci in vara(mai exact la jumatatea lunii iunie) am fost la jocurile de vara ale scolii si acolo am intalnit pe o fata de care mi-a placut, dar pe parcurs.Nu prea am vorbit cu ea(eu fiind timid), m-am dus vreo doua zile(ca dura o saptamana) dupa care am plecat, nu am mai vrut sa stau deoarece nu mi-a placut ce jocuri se organizau.Dar la inceput s-au facut grupe, si practic eu mi-am lasat balta grupa si pe aceea fata, care eram in grupa cu ea. Am facut rost de facebook-ul ei, mi-am cerut scuze, am mai intrebat-o ce a facut acolo si ne-am cunoscut mai bine. Dupa cateva zile i-am scris din nou(intentia mea era sa o scot in oras, dar nu brusc), dar nu mi-a mai raspuns, si de atunci nu inteleg de ce.Bine, dupa i-am mai trimis mesaje (cateva) in care i-am spus ca ma plictisesc si ca vreau sa o scot in oras la un baschet(eu asa sunt mai sportiv), iar in niciuna din mesaje nu mi-a mai raspuns.La finalul lui iulie i-am scris pe ask ca de ce s-a suparat pe mine si ca imi pare rau, dar ea mi-a raspuns prin lasa-ma si pa.... Acum din cate vad eu, s-a imprietenit cu sora mea, dar ea nu stie ca eu sunt fratele ei.
Intrebarile mele sunt:
1.Cu ce am gresit?
2.Ce ar trebui sa fac acum? Credeti ca as mai avea vreo sansa sa fiu macar amicul ei prin intermediul surorii mele?
Astept raspunsuri. Sper ca ma ajutati cu ceva, nu sa ma luati la misto.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Fata nu te place, încerci degeaba.
Dar dacă tot vrei, o să-ți spun unde ai greșit:

"Dupa cateva zile i-am scris din nou(intentia mea era sa o scot in oras, dar nu brusc), dar nu mi-a mai raspuns, si de atunci nu inteleg de ce.Bine, dupa i-am mai trimis mesaje (cateva) in care i-am spus ca ma plictisesc si ca vreau sa o scot in oras la un baschet"

Ok, i-ai scris și nu ți-a răspuns. Trebuia s-o lași așa, nu să-i mai dai mesaje și pe deasupra și invitația în oraș.
.te plictisești? Cât de prost crezi că a sunat asta? E ceva gen: Mă plicisesc și mi-am zis s-o fac și pe asta.
...la un baschet? Pe bune? De ce n-ai invitat-o la un suc ca toți oamenii normali?
pe ask? Ai continuat s-o stresezi și ai enervat-o și mai rău.
Dacă te plăcea, îți răspundea. Nu te place, te evită. Totul e clar, tu ce nu înțelegi?

| ThePowerlifter explică (pentru LoveSleep):

Stai putin mai LoveSleep.Bine,bine nu ma place, dar cine nu i-ar placea o persoana langa ea care ajutatoare, buna la suflet, mai mare pe deasupra, o persoana cu bun simt etc.Eu asa ma consider, doarece nu injur, nu ma port urat.Ma rog...

| LoveSleep a răspuns (pentru ThePowerlifter):

Nu există "chimie" intre voi. Tie iti plac toate fetele? Oare nu e vreo fată pe care nu o placi? Dacă e de treabă, buna la suflet si cu bun simt nu schimba faptul că nu o placi.
Si mai e si faptul că ești foarte insistent iar asta nu e bine deloc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu putem sti noi ceea ce ai facut tu, dar cert este ca nu te mai suporta. Va avea o mare dezamagire atunci cand va afla al cui frate esti.

| kar1GaNNN a răspuns:

Asta doar tu stii ce ai facut fratiuc, nu te putem ajuta cu ce e personal legat de tine.