| anonim_4396 a întrebat:

Deci mie imi place o fata de vreo 2 ani dar niciodata n-am avut curaj sai zic.eu nu sunt rusinos sunt chiar indraznet, dar n-am fost niciodata cu o fata pentru ca nu stiu cum sa ma comport cu.eu stau cu fete, glumesc dar cand vine vorba sa-mi fac vreo iubita nu stiu ce se intampla.Deci sa continui cu fata aia: cam de vreo doua luni ea si-a dat seama k o plac si i-am si zis dar parca n-am avut curajul sa-i zic sa fim impreuna. De revelion am avut de gand sa-i zic dar ei i-a murit bunicul si zicea k nu mai vine. Eu am rugato sa vina dar a spus ca nu poate sa se distreze. Pana la urma a venit pe la ora 2 noaptea dar eu eram foarte beat si nu am bagat-o in seama deloc. Mie mi s-a facut rau si am plecat acasa fara sa vb cu ea.ce credeti ca ar trebui sa fac acum ce sa-i zic?

Răspuns Câştigător
| NuMaContrazice a răspuns:

Cere-i scuze ca nu ai stat cu ea de revelion si intreab-o daca te place si daca vrea sa fiti impreuna, daca a venit la petrecere pentru ca ai rugat-o tu (din ce ai scris tu mai sus ) inseamna ca te place, pentru ca fetele sun foarte sensibile si poate inca ii era greu dupa ce a murit bunicu-so.

5 răspunsuri:
| PrunaPătrată a răspuns:

Ai de capu' meu frate tu vrei sa iti spunem noi mot a mot cum trebuie sa faci? Pe TPU nu are rost sa pui intrabari din astea, pun pariu ca stiai cum s-a simtit fata si stiai ce ti-au zis acum cei de pe TPU, voi si intrebarile voastre despre orice!

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Cere-ţi scuze. Adică cred că sa simţit destul de prost la petrecere, tu ai invitato şi nu ai stat deloc cu ea. Încearcă să îi spui că o iubeşti şi dacă sentimenul e reciproc. Nu e greu, ia-ţi inima în dinţi şi spune-i.
Baftă.

| Love4Music a răspuns:

Fa-ti curaj si intrab-o, poate intr-un decor frumos, la un restaurant ceva...

| rakuuu a răspuns:

Suno si cheamo in oras si spune-i ca iti pare raw dar ai fost prea beat si nu ai vrut sa-i spui vreoun lucru care sa o raneasca. dar vrei sa ii spui ca o iubesti ff mult si ca vrei sa iti dea o sansa ca sa ii arati cat de mult o placi si cat de mult vrei sa fi cu ea

| MSaul a răspuns:

Lipsa de comunicare este fatala in orice tip de interactiune. Vorbeste cu ea, pur si simplu!
P.S. De obicei femeile/fetele nu baga in seama chestiunile minore...
Bafta!