| christ91 a întrebat:

Din posturile anterioare stiti de relatia mea cu o fata pe care am cunoscut-o acum 2 saptamani si ceva, ideea e urmatoarea deci ne intelegem foarte bine, numai ca in ultima perioada de sunat o sun numai eu, deci nu lasa nimic suspect sa zici ca nu vrea sa vorbeasca ba chiar vorbim multe doar ca sun numai eu si eventual ma mai cauta ea pe mess.am mai multe intrebari una ar fi sa-i zic sa fie mai comunicativa sa ma sune si ea, alta am vazut pe facebook acum o zi ca tocmai i-a dat cineva comment, un baiat, mi-a zis de faza asta doar ca am vazut ca pe facebook ea il ruga ceva de genu"baiatu imi trimiti si mie niste melodii"credeti ca asta ar fi un motiv de gelozie? as vorbi cu ea despre acel baiat si implicit despre altii care ii lasa comm-uri dar nu vreau sa vada ca sunt gelos si p urma sa ma aibe sub papuc, cum credeti ca ar trebui sa procedez? multumesc frumos. funda

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sa-i ceri parola de la facebook, ti-o va da daca nu are nimic de ascuns. Spune-i sa nu incerce sa flirteze cu ei pe facebook...ca de acolo se ajunge undeva mai Sus.Stii mai lasa putin timp sa treaca pentru ca 2 saptamani este un timp scurt, si nu poti sa-i ceri foarte multe lucruri. Daca erau cateva luni, ok era mai deschisa o cunosteai in mare.dar asa 2 saptamani e ceva recent si daca sari pe ea cu chestii de genul de pe acum ce va zice? Ia uite ce prieten mi-am tras...Ma rog sper ca ai inteles mai asteapta putin si spune-i ce te deranjeaza si vezi daca este ok in privinta asta!

| lauralovefashion a răspuns:

Hey, eu nu cred ca ai motive de gelozie.Niste comentarii nu cred ca au nimic rau, poate ca sunt niste prieteni, colegi etc daca ai porni aceasta discutie este foarte posibil sa inrautatesti situata, asa ca de preferat ar fi sa eviti aceasta conversatie.Cat despre sunat, nu stiu ce sa zic, probabil ca este timida si nu stie sa faca un prim pas.Eu iti propun sa vorbiti(nu neaparat despre sunat), si sa va spuneti unul altuia offurile, si cu siguranta daca o sa vada ca relatia mai avanseaza si tu incerci sa fi mai comunicativ cu ea si incerci sa ai o relatie serioasa cu ea, cu siguranta ca si ea va fi mai receptiva si nu va mai fii asa de timida. Sper ca te-am ajutat! Succes in continuare!

| AlexXbox360 a răspuns:

II cerea doar niste melodii: Asta nu cred ca este un motiv de gelozie. Posibil ca unii baieti sa ii lase comentarii gen ``esti frumoasa`` asa ca ea nu are nicio vina. Gandeste-te ca poate nu are credit si de aceea te cauta mai mult pe mess laughing. Oricum daca va cunoasteti doar de 2 saptamani. eu iti zic sa nu pui prea mult suflet ca poate o sa ai de suferit. Nu iti zic sa nu i dai importanta relatiei ci doar sa o bagi in seama atat cat te baga si ea. Cand esti impreuna cu ea atunci iti dai seama daca totul este bine.

| xxzzxxzzxxzz a răspuns:

Noua fetelor ne place uneori sa fim tratae cu indiferenta pentru a ne manifesta, cred ca cel mai bine ar fi sa nu o mai cauti o perioada de tp sa vezi ce face, daca te cauta inseamna ca ii pasa daca nu...sad